سوالات متداول

پرسش ها و پاسخ های متداول (FAQ)

کارجو

ساخت پروفایل

۱) چطور در سایت جاب ویژن رزومه بسازم/ رزومه خود را ویرایش کنم؟

برای این منظور بایستی با استفاده از گزینه عضویت، در سایت ثبت نام کنید و وارد پروفایل کاربری خود شوید. به محض ورود به صفحه تکمیل پروفایل هدایت می شوید و می توانید رزومه خود را تکمیل کنید. در صورتی که قبلا رزومه خود را تکمیل کرده باشید، وارد پروفایل کاربری خود می شوید و می توانید با استفاده از گزینه "ویرایش رزومه" نسبت به ویرایش رزومه خود اقدام کنید.

در صورتی که قبلا برای سازمان‌ها رزومه ارسال کرده باشید، پس از ویرایش، رزومه آپدیت شده شما در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد و نیازی به ارسال مجدد رزومه نیست.

۲) چگونه می توانم رزومه تکمیل شده خود را مشاهده و ذخیره کنم؟

بعد از ورود به پروفایل کاربری با استفاده از گزینه های مشاهده و دانلود رزومه می توانید رزومه خود را مشاهده و یا در قالب فایل pdf ذخیره نمایید.
مطمئنیم پس از دیدن رزومه خود در قالب طراحی شده توسط جاب ویژن، این رزومه را بعنوان رزومه اصلی خود مورد استفاده قرار خواهید داد. کافی است یک بار رزومه خود را با استفاده از امکانات جاب ویژن بسازید تا جذابیت و تفاوت آن را متوجه شوید!

ارسال رزومه برای فرصتهای شغلی

۳) چطور برای فرصت های شغلی رزومه خود را ارسال کنم؟

برای این منظور بایستی در سایت ثبت نام و رزومه خود را تکمیل نمایید. پس از این می توانید با استفاده از گزینه ارسال رزومه در انتهای هر فرصت شغلی، درخواست خود را برای آن فرصت شغلی ارسال نمایید.

۴) برای چه موقعیت های شغلی‌ رزومه ارسال کنم؟

به شرایط و مواردی که توسط کارفرمایان در آگهی های شغلی اشاره شده است دقت کنید. تنها در صورتیکه شرایط و توانمندی های شما با شاخص های مدنظر کارفرمایان سازگار است به ارسال رزومه بپردازید. رزومه هایی که بی توجه به این شرایط ارسال میشوند به برند شخصی شما آسیب زده و برای کارفرمایان حس منفی ایجاد میکند. سیستم هوشمند انطباق در این زمینه راهنمای خوبی برای شماست. پیشنهاد ما این است که اگر میزان انطباق شما کمتر از 50 درصد است برای آن موقعیت شغلی رزومه ارسال نکنید.

لازم به ذکر است که هر فرد در طول ماه حداکثر می تواند برای ۱۰ موقعیت شغلی با انطباق زیر ۵۰ درصد رزومه ارسال کند. اگر بخواهید برای موقعیتهای شغلی بیشتری رزومه‌های غیرمنطبق ارسال کنید سیستم هوشمند جاب ویژن برای شما محدودیت ایجاد خواهد نمود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این لینک مراجعه کنید.

۵) چطور از وضعیت درخواست های ارسال شده خود مطلع شوم؟

پس از ورود، در پروفایل کاربری خود بر روی گزینه پیگیری درخواست های شغلی کلیک کنید. تمام درخواست¬های شغلی شما به همراه وضعیت آنها در جدولی نمایش داده خواهد شد. وضعیت درخواست ها می‌تواند یکی از موارد "تعیین وضعیت نشده"، "در حال بررسی"، "رد شده" و یا " تایید اولیه برای مصاحبه " باشد.

۶) آیا وضعیت "تایید اولیه برای مصاحبه" به معنی دعوت قطعی برای مصاحبه و یا مراحل بعدی گزینش است؟

خیر، این وضعیت توسط کارفرما تعیین می گردد و به منزله آن است که فرد، در فیلتر و غربال اولیه توسط کارفرما انتخاب شده است اما ممکن است کل افرادی که این وضعیت را دارند لزوما برای مصاحبه و یا مراحل بعدی گزینش دعوت نشوند.

۷) چگونه میتوانم از آزمون های ارزیابی فردی استفاده کنم؟

برای شرکت در هر یک از آزمون های ارزیابی فردی، باید در سایت ثبت نام کرده و وارد سایت شوید. با ورود به قسمت ارزیابی فردی، لیست تمامی آزمون ها نمایش داده می¬شود و می توانید در هر یک از آن ها شرکت کنید.
برای آشنایی بیشتر با گزارش تحلیلی که در انتهای هر آزمون در اختیار آزمون دهنده قرار می گیرد، نمونه ای از گزارش تحلیلی هر آزمون، در کنار معرفی آزمون بارگذاری شده که می توانید پیش از آزمون آن را دانلود و مطالعه کنید.

۸) آیا نتیجه آزمون های ارزیابی فردی برای کارفرمایان قابل مشاهده است؟

بله، یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این آزمون ها، علاوه بر شناخت فردی شما از توانایی هایتان، آگاهی سازمان ها از نتایج آزمون ها و شناخت بهتر آن‌ها از شما است. این امر موجب افزایش شانس استخدام شما می‌شود.

۹) آیا برای شرکت در آزمون ها نیاز است تا حتما در سایت رزومه خود را تکمیل کرده باشم؟

خیر، برای شرکت در آزمون صرفا نیاز به ثبت نام و ورود به سایت دارید. در صورتی که رزومه خود را در سایت تکمیل کرده باشید و برای موقعیت های شغلی ارسال نمایید، نتایج آزمون های شما نیز در کنار رزومه به کارفرما نمایش داده می شود که این مساله قطعا موجب شناخت بهتر کارفرما نسبت به شما شده و شانس شما را برای دعوت به مصاحبه افزایش می دهد.

۱۰) چرا نمی توانم رزومه فعلی خود را آپلود کنم و حتما باید در سایت جاب ویژن رزومه تشکیل دهم ؟

ویژگی منحصر به فرد جاب ویژن، سیستم هوشمند انظباق آن است که رزومه شما را با هر موقعیت شغلی فعال در سایت به صورت کاملا هوشمند مقایسه می کند و درصد انطباق شما را با آن موقعیت نشان می‌دهد. این امکان زمانی میسر است که شما در سایت جاب‌ویژن اطلاعات خود را وارد کنید.
جهت اطلاع بیشتر از نحوه کار سیستم هوشمند انطباق به این لینک  مراجعه کنید.

۱۱) چگونه میتوانم نتایج آزمون های ارزیابی فردی را مشاهده و ذخیره کنم؟

بعد از ورود و مراجعه به صفحه ارزیابی فردی می توانید با فشردن دکمه "مشاهده نتیجه و تحلیل آزمون"، نتایج هر یک از آزمون‌هایی را که تا آن لحظه در آن شرکت کرده‌اید، در قالب فایل pdf مشاهده و ذخیره نمایید.
در صورتی که رزومه خود را تکمیل کرده باشید، نتایج آزمون های شما علاوه بر صفحه ارزیابی فردی در پایین صفحه پروفایل کاربری شما نیز قابل دانلود است.

۱۲) آیا امکان شرکت در آزمون های فردی بیش از یکبار امکان پذیر است؟

خیر، هر فرد صرفا یکبار در هر آزمون میتواند شرکت کند.

کارفرما

ایجاد پروفایل

۱) چطور می‌توانم در جاب ویژن برای شرکت، یک پروفایل بسازم؟

برای این منظور در قسمت عضویت به عنوان کارفرما ثبت نام کنید و وارد سایت شوید. در پروفایل سازمان خود، با کلیک بر روی گزینه ایجاد / ویرایش پروفایل شرکت، نسبت به تکمیل اطلاعات شرکت خود اقدام نمایید.

۲) آیا امکان تعریف چند دسترسی برای استفاده از پروفایل شرکت وجود دارد؟

بله. پس از عضویت در سایت، مشخصات نام کاربری، اطلاعات تماس و درخواست خود را به آدرس ایمیل info@jobvision.ir ارسال کنید تا دسترسیهای لازم ایجاد گردد.

ثبت فرصت شغلی

۳) چطور فرصت شغلی مد نظر خود را ثبت، ویرایش و یا حذف کنم؟

پس از ورود به پروفایل شرکت، با کلیک بر روی گزینه ثبت فرصت شغلی جدید و تکمیل فرم اولیه و همچنین فرم انطباق هوشمند فرصت شغلی مد نظر خود را ثبت کنید. دقت نمایید که برای استفاده از سیستم انطباق هوشمند جاب ویژن حتما بایستی فرم انطباق برای هر آگهی شغلی به دقت تکمیل گردد. پس از تکمیل این فرم ها و ثبت موقت فرصت شغلی، آگهی شما بصورت "پیش نویس" ذخیره می گردد و قابلیت مشاهده، ویرایش، ثبت نهایی و یا حتی حذف برای شما وجود دارد. پس از حصول اطمینان از نهایی بودن فرصت شغلی، با کلیک بر روی گزینه ثبت نهایی، وضعیت آگهی از حالت "پیش نویس" به "در انتظار تایید" تغییر میکند. در این حالت دیگر امکان ویرایش وجود ندارد و صرفا گزینه های مشاهده و حذف آگهی در دسترس هستند. پس از تایید آگهی توسط تیم جاب ویژن، وضعیت آگهی " فعال" می شود و بر روی سایت و شبکه های اجتماعی جاب ویژن منتشر خواهد شد.

۴) موقعیت شغلی خود را ثبت کرده ام، اما با وجود گذشت بیش از ۲۴ ساعت، همچنان روی سایت قرار نگرفته است. علت چیست ؟

این اتفاق به یکی از دلایل زیر رخ می‌دهد:

* شما پس از تکمیل فرم صبت آگهی، گزینه "ثبت نهایی" را انتخاب نکرده‌اید و وضعیت آگهی شما "پیش‌ نویس" است.

* اگر اولین بار است که روی سایت جاب‌ویژن آگهی می‌گذارید، باید پنل سازمانی شما مورد تایید قرار بگیرد. برای این کار یا باید عکس روزنامه رسمی خود را آپلود کنید یا با ایمیل سازمانی خود به info@jobvision.ir پیام بفرستید و در متن ایمیل نام سازمان و رابط آن را قید کنید.

* ممکن است آگهی شما برای جذب نیرو با عنوان " فروشنده، ویزیتور، بازاریاب، راننده، نیروی خدماتی و مواردی از این دست" باشد. با توجه به دیتابیس کارجویان موجود در جاب‌ویژن که اکثرا در سطح کارشناسی به بالا هستند، این آگهی ها با خروجی خوبی مواجه نمی‌شوند. لذا چنین موقعیت‌هایی فعال نمی‌شوند.

* هر سازمان یک پروفایل کاربری روی سابت جاب‌ویژن می تواند داشته باشد. لذا قبل از ثبت نام مطمئن شوید که فرد دیگری قبلا از طرف سازمان شما ثبت نام نکرده باشد. در غیر این صورت آگهی شما فعال نخواهد شد.

اگر هیچ کدام از موارد بالا رخ نداده بود، حتما با شماره 66051736 تماس بگیرید.

۵) چطور می‌توانم آگهی شغلی فعال شرکت خود را ببندم؟

آگهی های " فعال" بعد از مدت زمان ۴۵ روز بصورت اتوماتیک بسته می شوند. در صورتی که بنا به هر دلیلی، قصد دارید پیش از به پایان رسیدن فرصت ۴۵ روز، آگهی خود را ببندید کافی است در پروفایل شرکت خود وارد صفحه فرصت¬های شغلی سازمان شده و با استفاده از گزینه بستن نسبت به این کار اقدام کنید. بدیهی است که گزینه بستن، صرفا برای آگهی های فعال در دسترس است.

۶) آیا امکان ثبت چندین عنوان شغلی در یک آگهی وجود دارد؟

خیر. از آنجایی که سیستم انطباق هوشمند جاب ویژن، رزومه های کارجویان را بر اساس شرایط ذکر شده در هر ردیف شغلی بصورت مجزا مورد بررسی قرار می دهد و همچنین بدلیل اطلاع رسانی موثرتر به کارجویان، در هر آگهی صرفا امکان درج یک عنوان شغلی وجود دارد.

۵) آیا در جاب ویژن برای هر موقعیت شغلی که بخواهم می توانم آگهی ثبت کنم ؟

خیر، جاب ویژن تنها موقعیت های شغلی در سطوح کارشناسی و تخصصی را منتشر میکند لذا آگهی های جذب نیرو با عنوان " فروشنده، ویزیتور، بازاریاب، راننده، نیروی خدماتی و مواردی از این دست" بر روی وبسایت منتشر نخواهد شد چرا که با توجه به دیتابیس کارجویان موجود در جاب‌ویژن که اکثرا در سطح کارشناسی به بالا هستند، این آگهی ها با خروجی خوبی مواجه نمی‌شوند.

سیستم هوشمند انطباق جاب ویژن

۷) سیستم هوشمند انطباق چیست؟

سیستم هوشمند انطباق، سیستمی منحصر بفرد است که توسط تیم جاب ویژن طراحی شده است. این سیستم، میزان انطباق رزومه متقاضیان استخدام در هر فرصت شغلی را با شرایط مد نظر کارفرما، در ۵ گروه اصلی زیر اندازه‌گیری میکند.

  • اطلاعات پایه نظیر سن، جنسیت، وضعیت سربازی و محل سکونت
  • میزان حقوق درخواستی
  • میزان سابقه کار کلی و مرتبط در یک صنعت و یا گروه شغلی خاص
  • تحصیلات دانشگاهی
  • میزان آشنایی با زبان های خارجی و تسلط بر نرم افزارها تخصصی

۸) برای استفاده از سیستم هوشمند انطباق چه باید کرد؟

برای استفاده از این سیستم، کافی است در مرحله دوم ثبت فرصت شغلی، فرم انطباق را با دقت تکمیل نمایید. در این فرم ابتدا باید تمام شرایط مد نظر خود را وارد کرده و سپس بر اساس میزان اهمیت، وزن هر یک از شاخص ها را تعیین نمایید.
خروجی این سیستم هنگام بررسی رزومه ها و بصورت یک عدد و یک نمودار در کنار رزومه هر فرد قابل ملاحظه خواهد بود و میزان انطباق رزومه متقاضیان با شرایط مد نظر شما را نشان خواهد داد.

مدیریت رزومه های دریافتی

۹) چطور باید رزومه های دریافتی برای هر فرصت شغلی را ببینم؟

در پروفایل کاربری سازمان خود بر روی فرصت های شغلی سازمان کلیک کنید تا جدول تمامی فرصت های شغلی نمایش داده شود. در مقابل هر ردیف شغلی فعال، تعداد رزومه های دریافتی برای آن فرصت شغلی درج شده است که با کلیک بر روی آن می توانید لیست تمامی کارجویان را مشاهده کنید. این لیست خلاصه ای از اطلاعات هر کارجو و همچنین میزان انطباق رزومه وی با فرصت شغلی را در قالب یک نمودار نشان می دهد. با کلیک بر روی گزینه "رزومه در یک نگاه" می توانید خلاصه ای از مهمترین اطلاعات مربوط به هر کارجو را مشاهده نمایید. همچنین در صورت نیاز میتوانید با استفاده از دانلود رزومه کامل، کل رزومه را ذخیره نموده و مورد بررسی قرار دهید.
مرتب سازی لیست کارجویانی که برای هر فرصت شغلی رزومه خود را ارسال نموده اند، می تواند براساس "زمان ارسال رزومه" و یا "میزان انطباق رزومه با شرایط شغل" انجام شود. این لیست بصورت پیش فرض بر اساس زمان ارسال رزومه مرتب شده است.

۱۰) آیا امکان جستجوی پیشرفته در میان رزومه متقاضیان وجود دارد؟

کارفرمایان می توانند رزومه های دریافتی را براساس رشته تحصیلی، جنسیت، سن، میزان حقوق درخواستی، میزان سابقه کار و سابقه اشتغال در یک صنعت خاص، مورد جستجوی هوشمند قرار دهند و به راحتی متقاضیان واجد شرایط را بیابند.
بعلاوه این امکان برای کارفرمایان فراهم شده است تا هر عبارتی را که مدنظر دارند، در بخش "جستجوی عبارت خاص" درج کنند تا جاب ویژن، رزومه هایی را که شامل آن عبارت خاص است، به آنها معرفی کند.

۱۱) آیا امکان دسته بندی رزومه های دریافتی وجود دارد؟

هنگام مشاهده لیست کارجویانی که برای یک فرصت شغلی رزومه ارسال نموده اند با استفاده از گزینه تعیین وضعیت می توانید وضعیت کارجو را مشخص نموده و رزومه های دریافتی را دسته‌بندی نمایید. این وضعیت در هر زمانی قابل تغییر است. با این امکان، کارفرمایان به راحتی می توانند در زمانهای مختلف به پروفایل خود مراجعه کرده و رزومه‌های دسته بندی شده را مشاهده نمایند.

استفاده از بسته‌های ارزیابی متقاضیان

۱۲) نحوه استفاده از بسته های ارزیابی برای سازمان ها چگونه است؟

بسته های ارزیابی "عمومی" و "مهارت های نرم" به منظور تسهیل و افزایش اثربخشی فرایند جذب و استخدام و توسط تیمی مجرب از اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف طراحی شده اند و بسته به نیاز سازمان، اجزای متفاوتی را در بر می گیرند.
شایان ذکر است که این ارزیابی ها نه تنها در فرایند جذب و استخدام نیروهای جدید، بلکه در مورد ارزیابی توانمندی ها و ویژگی های کارکنان و کارمندان فعلی سازمان ها، خصوصا در بحث ارزیابی عملکرد و ارتقای نیروها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
این ارزیابی ها با استفاده از روش¬های علمی، به روز و نوآورانه از جمله Business Games, Role Playing Behavioral Profiling, Situational Judgment, Case Discussion, و برگزاری آزمون های استاندارد، موارد متعددی نظیر شخصیت، هوش هیجانی، هوش های چندگانه، کار با کامپیوتر، تسلط بر زبان انگلیسی و از همه مهمتر مهارت های نرم (Soft Skills)را مورد سنجش قرار می دهند.
مهمترین مهارت های نرمی که در بسته ارزیابی مهارت های نرم مورد سنجش قرار می گیرند عبارتند از: ظرفیت و سرعت یادگیری، کار گروهی، تفکر سیستمی و قدرت تحلیل و حل مساله، توان متقاعد کنندگی، کنترل خشم و استرس، فن بیان و قدرت ارائه مطالب، توانمندی رهبری گروه، توانایی برقراری ارتباط موثر با دیگران برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط استفاده از این ارزیابی ها با شماره تماس ۶۶۰۵۱۷۳۶ تماس بگیرید.

در صورتی که سوال شما در لیست بالا پاسخ داده نشده است با شماره تلفن ۶۶۰۵۱۷۳۶ تماس بگیرید و یا سوال خود را برای ایمیل info@jobvision.ir ارسال نمایید.
جاب ویژن
در جاب ویژن پلاس
بیشتر بیاموزیم