معرفی بسته به شرط استخدام

نوشته شده توسط سعید اکبری
زمان مطالعه: 5دقیقه
معرفی بسته به شرط استخدام

“به شرط استخدام” امکان جدیدی است که در کنار سایر بسته‌های جاب ویژن به شما این امکان را می‌دهد تا ریسک خود را برای عدم استخدام موفقیت آمیز به صفر برسانید.
هدف از این بسته آن است که جاب ویژن با تمام ظرفیت‌های موجود در کنار شما قرار بگیرد و شما را در استخدام موفق تا آخرین لحظه همراهی کند و صرفا بابت خروجی موفق که همان استخدام باشد، از شما هزینه دریافت کند.
با خرید بسته “به شرط استخدام” در صورتی که شما بعد از گذشت 30 روز از زمان انقضای آگهی، موفق به استخدام نیروی مد نظر خود نشده باشید، هزینه اولیه بدون کم و کاست و پس از دریافت درخواست رسمی، به حساب معرفی شده عودت داده خواهد شد.

 

در بسته “به شرط استخدام” چه خدماتی دریافت می‌کنید؟

در این بسته تمام ویژگی‌ها و خدمات زیر در اختیار شما قرار خواهد گرفت:
• درج آگهی در وبسایت به مدت ۶۰ روز
• اطلاع رسانی در ربات تلگرام
• اطلاع رسانی به کارجویان هدف در وبسایت و اپلیکیشن
• دسترسی به نتایج آزمون‌های استخدامی و نمونه‌کار کارجویان
• نمایش حقوق رزومه‌های دریافتی
• ۱٫۵ برابر نمایش بیشتر در نتایج جستجو
• ۱٫۵ برابر بازدید بیشتر توسط کارجویان هدف
• دسترسی به ۳۰ رزومه پیشنهادی
• نمایش متمایز آگهی و درج برچسب فوری
• مشاوره اختصاصی نگارش و ایجاد آگهی
• استفاده از ابزارها و اطلاعات جاب ویژن برای به حداکثر رساندن عملکرد آگهی شغلی شما
• بهینه شدن آگهی شغلی شما برای جذب کارجویان مناسب
• پشتیبانی اختصاصی تا لحظه استخدام
• کمک به غربال گری رزومه‌های دریافتی

 

شرایط بازگشت وجه

o از زمان فعال سازی آگهی هیچ گونه ویرایشی در آگهی بدون هماهنگی با پشتیبانان جاب ویژن صورت نگیرد. بدین معنا که برای هرگونه ویرایشی باید تاییده کتبی از سمت جاب ویژن برای کارفرما از طریق ایمیل یا پیام رسان‌ها وجود داشته باشد. در غیر اینصورت ویرایش‌های بدون هماهنگی و تایید موجب خواهد شد تا شرط عودت وجه از بین برود و دیگر شرکت در صورت عدم استخدام موفقیت آمیز محق به دریافت وجه نخواهد بود.

o آگهی از زمان درج دقیقا به مدت 60 روز بر روی سایت فعال باشد. چنانچه کارفرمایی زودتر از 60 روز استخدام خود را با موفقیت پشت سر گذاشت مانعی برای بستن آگهی قبل از این بازه وجود ندارد. اما چنانچه کارفرمایی نسبت به بستن آگهی خود پیش از زمان 60 روز اقدام نماید به هیچ وجه نمیتواند درخواست عودت وجه داشته باشد.

o آگهی‌هایی که به صورت ناشناس منتشر می‌شوند به دلیل این که اطلاعات کافی در مورد آگهی دهنده وجود ندارد، شامل ضمانت نمی‌باشند. در چنین مواردی چنانچه کارفرمایی اقدام به خرید بسته “به شرط استخدام” نماید بعد از گذشت 90 روز از زمان فعالسازی آگهی و در صورت عدم استخدام موفقیت آمیز و اعلام سازمان مبنی بر عودت وجه، از مبلغ کل دریافتی به اندازه بسته 360 درجه کسر و مابقی مبلغ به حساب سازمان عودت داده خواهد شد.

o دقت شود که جاب ویژن تمام تلاش خود را خواهد کرد که شما استخدام موفقیت آمیزی داشته باشید پس انتظار می‌رود تا تیم منابع انسانی سازمان نیز با همه وجود برای این منظور تلاش کند. ملاک این تلاش آن است که کارشناسان منابع انسانی تمام رزومه‌های آن فرصت شغلی را حداکثر 10 روز بعد از بسته شدن آگهی تعیین وضعیت کرده باشند (تعیین وضعیت در اینجا به معنی رد و یا تایید اولیه است) و با رزومه‌هایی که در مرحله تایید اولیه قرار گرفته است حداقل یک مرحله مصاحبه تلفنی یا حضوری (پیش از رسیدن به روز 90 از زمان فعالسازی آگهی) انجام شده باشد. جاب ویژن مختار است تا در مورد این موضوع صحت سنجی‌های لازم را از طریق کارجویانی که برای این فرصت شغلی رزومه ارسال کرده‌اند، انجام دهد. چنانچه تعیین وضعیت و انجام مصاحبه‌ها به شکل مورد توافق توسط سازمان صورت نگرفته باشد و یا بعد از زمان‌های مورد توافق باشد هیچ هزینه‌ای به شرکت عودت داده نخواهد شد.

o در صورتی که شرکت مدعی عدم استخدام باشد ولی جاب ویژن از طریق ارتباط با کارجویان و یا به هر طریق دیگری متوجه استخدام موفق در آن سمت شود؛ هیچ مبلغی به شرکت عودت داده نخواهد شد.

o جاب ویژن به صلاحدید خود و متناسب با فرصت شغلی می‌تواند از تمام ظرفیت‌های خود شامل دسترسی به رزومه‌های پیشنهادی یا دسترسی به بانک رزومه‌های جاب ویژن و یا سایر سرویس‌ها برای استخدام موفق در این سمت استفاده کند. با توجه به این موضوع جاب ویژن هر گونه استخدام در این سمت و در بازه زمانی ذکر شده (90 روز از زمان درج آگهی) را چه از بین رزومه‌های دریافتی باشد، چه از بین رزومه‌های پیشنهادی و چه از بین رزومه‌های موجود در بانک رزومه جاب ویژن، به عنوان استخدام موفقیت آمیز در نظر می‌گیرد و طبیعتا آگهی‌های این چنینی مشمول عودت وجه نخواهند شد.

o جاب ویژن مختار است تا سرویس پرداخت به شرط استخدام را به سازمان‌ها و شرکت‌های مشخصی ارائه نماید و اجباری در قبول تمام پیشنهادات ندارد. چنانچه جاب ویژن این خدمت را به شرکت یا فرد یا نهادی ارائه دهد این مساله به معنی پذیرش ارائه خدمت در دفعات آتی نخواهد بود و جاب ویژن می تواند در هر مرحله مستقل از دفعات گذشته نسبت به ارائه یا عدم ارائه خدمت تصمیم گیری کند.

o جاب ویژن در صورت عدم تمایل به ارائه این خدمت بایستی در هر مرحله که تصمیم به چنین موضوعی گرفت نسبت به غیرفعال کردن آگهی اقدام کرده و مراتب را به اطلاع شرکت برساند و نسبت به عودت وجه شرکت بصورت کامل و حداکثر در بازه یک هفته کاری اقدام کند.

o دقت شود که در بسته پرداخت به شرط استخدام منظور از استخدام موفق این است که توافقی بین کارجو و سازمان برای شروع همکاری ولو شفاها شکل گرفته باشد و این موضوع ربطی به زمان شروع همکاری ندارد. برای مثال ممکن است فرد در روز 80 پدیرفته شده باشد ولی قرار باشد یک ماه بعد یعنی در روز 110 کار خود را آغاز کند. در این حالت استخدام موفقیت آمیز بوده است و شرکت حق درخواست عودت وجه نخواهد داشت.

o چنانچه مصاحبه‌ها و ارزیابی‌های کارجویان به بازه بعد از 90 روز از زمان درج اولیه آگهی موکول شود، سازمان نمیتواند نسبت به عودت وجه درخواستی اقدام کند و مبلغی از این بابت به شرکت عودت داده نخواهد شد چرا که فرایند استخدام هنوز نهایی نشده است و این موضوع به فرایندهای داخلی سازمان مربوط می باشد.

o جاب ویژن تعهد مشخصی به آنکه دقیقا چطور و چگونه از ظرفیت‌های خود برای اطلاع رسانی و پروموت فرصت شغلی استفاده خواهد کرد، ندارد و صرفا نسبت به خروجی متعهد است. بنابراین بسته به فرصت شغلی و شرایط موجود تصمیم می‌گیرد که از کدام ظرفیت‌ها و به چه شکل برای دریافت خروجی بهتر استفاده کند و در این زمینه شرکت نمی تواند ادعایی داشته باشد یا روش مد نظر خود را به جاب ویژن تحمیل کند.

o درج آگهی پرداخت به شرط استخدام نیازمند اعتماد دو طرفه است و عملا سازمان برای این فرصت شغلی و استخدام به جاب ویژن اعتماد می‌کند و انتظار می‌رود تا پایان بازه مورد توافق یعنی 90 روز بعد از ثبت آگهی نسبت به جذب و استخدام از طرق دیگر اقدام نکند. با این وجود و با توجه به دغدغه سازمان‌ها، چنانچه سازمان همزمان با درج آگهی در جاب ویژن، از طریق کانال‌های دیگر، شامل و نه محدود به سایر پلتفرم‌های استخدامی، معرف، شبکه‌های اجتماعی و … نیز نسبت به جذب نیرو اقدام کند و به علت استخدام فرد از سایر کانال‌ها درخواست عودت وجه داشته باشد، از هزینه پرداختی اولیه به اندازه مبلغ بسته 360 درجه کسر و مابقی مبلغ به حساب شرکت عودت داده می‌شود.

روال بازگشت هزینه

برای بازگشت هزینه، 30 روز پس از زمان انقضای آگهی (90 روز بعد از زمان فعالسازی آگهی) در صورتی که موفق به استخدام نشده باشید بایستی حداکثر ظرف 10 روز کاری بعد از این بازه، ایمیلی به آدرس support@jobvision.ir ارسال کنید و در آن درخواست عودت وجه خود را ثبت کنید تا فرم عودت وجه برای شما ارسال شود. (به درخواست‌هایی که بعد از این بازه 10 روزه برای جاب ویژن ارسال شوند ترتیب اثری داده نخواهد شد)
پس از دریافت فرم تکمیل شده و امضا شده نسبت به عودت وجه حداکثر ظرف 10 روز کاری، مبلغ پرداختی به صورت کامل به شما عودت داده خواهد شد.

اگر مبلغ پرداختی بابت استفاده از سرویس پرداخت به شرط استخدام از کیف پول جاب ویژنی شما کسر شده باشد، درصورتی که مشمول بازپرداخت هزینه شده باشید مبلغ کسر شده به عنوان اعتبار داخل کیف پول جاب ویژنی شما شارژ شده و شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا از این اعتبار استفاده کنید.

3/5 - (25 امتیاز)
دسته بندی :
عمومی
بدون دیدگاه