استخدام شرکت داروسازی عبیدی چه شرایطی دارد و چگونه می‌توان در باسابقه‌ترین داروسازی ایران استخدام شد؟

نوشته شده توسط امیر ظاهری
زمان مطالعه: 8دقیقه
استخدام شرکت داروسازی عبیدی چه شرایطی دارد و چگونه می‌توان در باسابقه‌ترین داروسازی ایران استخدام شد؟

داروسازی عبیدی قدیمی‌ترین داروسازی کشور و حتی یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌های ایرانی است. فرصت‌های زیادی برای استخدام شرکت داروسازی عبیدی در رشته‌های مختلف، به ویژه در حوزه‌ی بازاریابی و فروش، وجود دارد.

با توجه به کاهش شدید ارزش پول ملی در سال‌های اخیر و بالا رفتن قیمت داروهای خارجی، تقاضا برای داروهای ایرانی در بازار بالا رفته است. داروسازی عبیدی نیز سعی کرده از این فرصت استفاده کند و با تقویت تیم‌های بازاریابی و فروش، بخش زیادی از بازار دارو را در اختیار خودش بگیرد.

تقاضای بالا برای خرید داروهای ایرانی، نیاز به تحقیق و توسعه‌ی داروهای جدید و افزایش تولید داروهای موجود را نیز بالا برده است. بنابراین، موج جدیدی از جذب فارغ‌التحصیلان رشته‌های داروسازی، شیمی، زیست‌شناسی و میکروبیولوژی در شرکت داروسازی عبیدی شروع شده است.

استخدام

این شرکت همواره به دنبال جذب با استعدادترین افراد برای جایگاه‌های شغلی مختلف است و فرایندی چند مرحله‌ای و سخت‌گیرانه به منظور جذب نیروهای شایسته دارد. از مزیت‌های استخدام شدن در این شرکت می‌توان به آموزش دادن کارکنان و ارتباط با افراد حرفه‌ای و متخصص اشاره کرد.

در این مقاله می‌خواهیم شرکت داروسازی عبیدی را به شما معرفی کرده و شرایط استخدام شرکت داروسازی عبیدی را برای شما توضیح دهیم. همچنین، در رابطه با جایگاه‌های شغلی موجود در داروسازی عبیدی صحبت خواهیم کرد. با جاب ویژن همراه باشید.

آشنایی با شرکت داروسازی دکتر عبیدی

آشنایی با شرکت داروسازی عبیدی

شرکت داروسازی دکتر عبیدی در سال ۱۳۲۵ تأسیس شد. این شرکت عضوی از گروه دارویی کوبل دارو است و با شرکت‌های داروسازی بین‌المللی معتبری مثل آسترازنکا سوئد، نوارتیس سوئیس، سانوفی فرانسه و سینتون هلند، همکاری دارد.

این شرکت که کارخانه‌ی آن در کیلومتر ۸ بزرگراه شهید لشکری قرار گرفته است، در بورس اوراق بهادار تهران با نماد دعبید حضور دارد و سهامدار عمده‌ی آن، شرکت سهامی خاص کوبل دارو است.

فرصت‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی

این شرکت، روز‌به‌روز در حال توسعه‌ی بیشتر است و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر در آن کار می‌کنند. با این حال، ظرفیت توسعه‌ی شرکت داروسازی دکتر عبیدی، قطعا خیلی فراتر است. در ادامه می‌خواهیم در رابطه با جایگاه‌های شغلی مختلف در قدیمی‌ترین شرکت داروسازی ایران، صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

فرصت‌های شغلی در بخش طرح و برنامه

بخش طرح و برنامه در شرکت دکتر عبیدی مشاغل حوزه‌‌ی لجستیک را در بر می‌گیرد. فرایند برنامه‌ریزی و اجرای انبار کردن و حمل و نقل بهینه‌ی کالاها از مبدأ به مقصد، لجستیک نام دارد. هدف لجستیک، تأمین تقاضای مشتری به صورت به موقع و بهینه است. مدیریت لجستیک، یک مؤلفه‌ی کلیدی از مدیریت زنجیره‌ی تأمین است.

همانطور که در بخش مقدمه گفتیم، به دلیل بالا رفتن تقاضا برای داروهای داخلی و نیز افزایش صادرات محصولات این شرکت، فرصت‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی در بخش لجستیک و زنجیره‌ی تأمین، افزایش چشمگیری داشته است.

بعضی از مهم‌ترین شغل‌ها در بخش طرح و برنامه در این شرکت عبارتند از:

انباردار و کارگر انبار

انباردار دارویی

داروها و دیگر کالاها پس از تولید در کارخانه‌ی دکتر عبیدی به انبار منتقل می‌شوند. مدیریت انبار شامل محل و شرایط قرارگیری کالاها و نظارت بر ورود و خروج آن‌ها بر عهده‌ی انباردار قرار دارد. همچنین، انباردار باید بر کار کارگران انبار نظارت داشته باشد و گزارش‌ها روزانه را پر کند. معمولا برای استخدام در این جایگاه شغلی، سابقه کار در حوزه‌ی لجستیک از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که فارغ التحصیل رشته‌ی لجستیک باشید از شانس بالایی برای پیدا کردن یک شغل به عنوان انباردار برخوردار هستید. از دیگر شرایط شغل انبارداری، مهارت‌های ارتباطی، مهارت در سازماندهی و مهارت در مدیریت زمان است.

کارگران انبار، دستوراتی را که انباردار به آن‌ها می‌دهد، اجرا می‌کنند. این شغل نیازمند سلامت و توانایی جسمانی خوب است. داروسازی دکتر عبیدی برای شغل کارگر انبار نیز حداقل مدرک تحصیلی لیسانس را از شما می‌خواد و برای این شغل باید به مجموعه‌ی نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس مسلط باشید.

کارشناس برنامه‌ریزی زنجیره‌ی تأمین

منظور از برنامه‌ریزی زنجیره‌ی تأمین، طرح‌ریزی یک زنجیره‌ی تأمین کالا از تولید کننده به مصرف کننده است. سپس، باید برای هر جزئی از این زنجیره نیروی انسانی، بودجه و تجهیزات در نظر گرفته شود. همچنین، کارشناس برنامه‌ریزی تأمین باید جریان اطلاعات مرتبط بالا داروها و دیگر کالاها را بین اجزای مختلف زنجیره‌ی تأمین برقرار کند. به علاوه، کسی که در این جایگاه شغلی قرار می‌گیرد، باید میزان تقاضا را برآورد کند تا تولید بر پایه‌ی تقاضا انجام شود.

فارغ‌التحصیلان رشته‌ی مهندسی صنایع که به نرم‌افزار POWER QUERY نیز مسلط باشند، می‌توانند برای آگهی استخدام شرکت داروسازی عبیدی برای جایگاه شغلی کارشناس برنامه‌ریزی زنجیره‌ی تأمین، رزومه بفرستند.

فرصت‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی در بخش مالی

سازمانی به بزرگی این شرکت و با میزان فروش داخلی و خارجی بسیار زیادی و گسترده، نیازمند یک بخش مالی بسیار پیچیده و سازمان‌یافته است. با توجه به افزایش میزان فروش شرکت دکتر عبیدی در سال‌های اخیر، این شرکت نیاز بالایی به جذب حسابدار، حسابرس، کارشناس خرید، تحصیلدار و … است. در زیر با مهم‌ترین این شغل‌ها آشنا می‌شویم.

حسابداری

حسابدار مسئول رسیدگی به تراکنش‌های مالی و ارائه‌ی گزارش‌های حسابداری به مدیریت سازمان است. کارشناسی حسابداری و مالی در این شرکت دو شغل جداگانه هستند. فارغ‌التخصیلان رشته‌های حسابداری و مدیریت مالی در مقطع لیسانس می‌توانند برای هر یک از این دو جایگاه شغلی در داروسازی دکتر عبیدی رزومه بفرستند.

رزومه ساز

حسابرسی داخلی

شرکت‌های بزرگ دارای حسابرس‌های داخلی هستند. حسابرس داخلی به کسی در شرکت گفته می‌شود که بر کار حسابداران همان شرکت نظارت دارد و صورت‌های مالی و گزارش‌های حسابداری را بررسی کرده و ایرادات آن‌ها را پیدا می‌کند تا امکان اشتباه یا تخلف در صورت‌های مالی از بین برود. به علاوه، کارشناس حسابرسی باید برنامه‌ی حسابداران را مشخص کند.

کار دیگر کارشناس حسابرسی داخلی، اطمینان از انطباق تراکنش‌های مالی شرکت با قوانین مالیاتی، تجارت، کار و تأمین اجتماعی است. این کار حساسیت و مسئولیت‌های سنگینی دارد.

کارشناس خرید

کارشناس خرید به کسی گفته می‌شود که مواد و اقلام مورد نیاز شرکت را مطابق با بودجه‌ای که در اختیارش قرار دارد، سفارش می‌دهد. کسی که در این جایگاه شغلی قرار می‌گیرد، درخواست‌های خرید کالا و مواد را از واحدهای مختلف سازمان دریافت کرده و بررسی می‌کند. او تعیین می‌کند که با هماهنگی کارشناس ارشد خرید و مدیر بخش خرید تعیین می‌کند که با کدام خدرخواست‌ها موافقت شود. سپس باید آمار خریدها را به بخش مدیریت خرید، گزارش دهد.

کار دیگر کارشناس خرید این است که هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم جهت انجام خرید از بهترین تأمین‌کنندگان را انجام دهد و پیشنویس‌های قراردادهای خرید را تهیه کند.

فرصت‌های شغلی در بخش بازرگانی

بازاریابی و فروش دارو

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر شرکتی، بخش بازرگانی است. کار اصلی بخش بازرگانی، بازاریابی و فروش است. داروها و محصولات بهداشتی شرکت داروسازی دکتر عبیدی به کمک بازاریاب‌ها و کارشناسان فروش این شرکت به مشتریان داخلی و خارجی فروخته می‌شوند.

بخش بازاریابی این شرکت، مشتریان پر بازده را در نقاط مختلف کشور و حتی در خارج از کشور شناسایی کرده و به کمک بخش فروش، محصولات شرکت را به آن‌ها میفروشد.

بخش‌های بازاریابی و فروش دارای سطح شغلی مختلفی از بازاریاب و کارشناس فروش منقطه‌ای گرفته تا مدیران بازاریابی و فروش هستند.

فارغ التحصیلان رشته‌های مدیریت بازرگانی و دیگر رشته‌های مرتبط می‌توانند برای جایگاه‌های شغلی مختلف در واحدهای فروش و بازاریابی این شرکت رزومه بفرستند.

فرصت‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی در بخش تولید

بخش تولید، شاید مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش هر شرکت داروسازی باشد که دارای جایگاه‌های شغلی مختلفی از مدیر تولید گرفته تا کارگر تولید است. بعضی از مهم‌ترین جایگاه‌های شغلی در بخش تولید شرکت دکتر عبیدی را در زیر برای شما توضیح خواهیم داد.

مدیر تولید

مدیر تولید کسی است به کل جنبه‌های فرایند تولید، از جنبه‌های فنی تولید محصول گرفته تا ایمنی در بخش تولید نظارت دارد. کسی که در این جایگاه شغلی قرار می‌گیرد، باید کل فرایند تولید را مدیریت و تمامی فعالیت‌ها و عملیات بخش تولید را هماهنگ کند.

فارغ‌التحصیلان رشته‌های داروسازی، مهندسی شیمی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، مهندسی صنایع غذایی و دیگر رشته‌ها که سابقه‌ی کار زیادی به عنوان کارشناس تولید داشته باشند، می‌توانند برای آگهی‌های جذب مدیر تولید در داروسازی عبیدی رزومه بفرستند.

کارشناس تولید

فرایند تولید، یک فرایند پیچیده و چند مرحله‌ای است. هر مرحله از این فرایند تحت نظر یک کارشناس تولید و به کمک کارگران بخش تولید، انجام می‌شود. فارغ‌التحصیلان رشته‌های داروسازی، شیمی، مهندسی شیمی، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و دیگر رشته‌های مرتبط که با تکنیک‌ها، دستگاه‌ها و روش‌های مورد استفاده در بخش تولید دارو، مثل تکنیک‌های کروماتوگرافی، آشنایی داشته باشند، می‌توانند برای آگهی‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی برای جایگاه شغلی کارشناس تولید، رزومه بفرستند.

جایگاه‌های شغلی موجود در بخش کنترل کیفیت

بخش کنترل کیفیت، همانطور که از نامش پیداست، بر کیفیت و تولید بهداشتی محصولات کنترل دارد.

کارشناس کنترل کیفیت

کارشناس کنترل کیفیت در آزمایشگاه کار می‌کند و انواع تست‌های آزمایشگاهی را روی محصولات تولید شده انجام می‌دهد تا از انطباق آن‌ها با استانداردهای تعیین شده، اطمینان حاصل کند.

کارشناس HSE

استخدام کارشناس HSE

کارشناسان HSE بر رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت در بخش تولید شرکت دارویی عبیدی، نظارت دارند. محیط‌های صنعتی تولید دارو می‌توانند خطراتی بالقوه برای کارکنان بخش تولید داشته باشند. کارشناسان HSE باید این خطرات را شناسایی کرده، در صورت امکان برطرف کنند یا حداقل، پرسنل را نسبت به وجود این خطرات، آگاه سازند و استانداردهایی برای ایمنی در بخش تولید، تعریف کنند. همچین، آن‌ها باید بر رعایت این استانداردها توسط کارکنان بخش تولید، نظارت داشته باشند.

همچنین، کارشناسان HSE باید استانداردهای بهداشتی را که برای سلامت کارکنان و تولید بهداشتی دارو لازم هستند، تعریف کنند و بر رعایت آن‌ها در کارخانه نظارت داشته باشند. کارشناسان HSE زیر نظر مدیر HSE کار می‌کنند.

شرایط استخدام شرکت داروسازی عبیدی

شرکت داروسازی عبیدی همواره در تلاش است تا افراد نخبه و شایسته را جذب کند. این شرکت، برای بسیاری از جایگاه‌های شغلی خود، تأکید زیادی به سابقه کار دارد. همچنین، حداقل مدرک تحصیلی برای کار کردن در داروسازی عبیدی، لیسانس رشته‌ی مرتبط با شغل درخواستی است.

یکی از پارامترهای مدنظر واحد منابع انسانی این شرکت برای جذب نیروی کار، آشنایی به زبان انگلیسی است. برای اکثر مشاغل در این شرکت باید حداقل ۵۰ درصد به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

این شرکت برای اکثر شغل‌های بخش تولید، از کارکنان آقا دعوت به همکاری می‌کند. با اینکه ترجیح داروسازی عبیدی بر جذب نیروهای جوان‌تر است اما اکثر شغل‌ها در این شرکت، شرایط سنی ندارند.

مراحل استخدام شرکت داروسازی عبیدی

مراحل استخدام شرکت داروسازی عبیدی

برای جذب شدن در شرکت داروسازی عبیدی ابتدا باید آگهی‌های شغلی این شرکت را در سایت استخدام جاب ویژن پیدا کنید. در صورتی که با استفاده از رزومه ساز رایگان جاب ویژن، رزومه‌ی خود را ساخته باشید، می‌توانید برای آگهی‌های استخدام این شرکت داروسازی معتبر، رزومه ارسال کنید.

پس از بررسی رزومه‌ها، در صورتی که رزومه‌ی شما مورد قبول واقع شود، یک مصاحبه‌ی تلفنی کوتاه با شما انجام می‌شود و سپس شما به مصاحبه‌ی رفتاری دعوت می‌شوید.

اگر مصاحبه‌ی رفتاری را با موفقیت پشت سر بگذارید، باید در مصاحبه‌ی تخصصی شرکت کنید تا دانش فنی شما در رابطه با شغل مورد نظر، سنجیده شود و اگر این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید، با شما برای توافق در رابطه با حقوق و مزایا، صحبت می‌شود و پس از توافق، کار شما در داروسازی عبیدی آغاز خواهد شد.

استخدام در شرکت‌های داروسازی دیگر

شرکت‌های داروسازی متعددی در کشور ما فعالیت دارند که اکثر آن‌ها در حاشیه‌ی شهر کرج و در شهرک‌های صنعتی اطراف این شهر واقع شده‌اند. در زیر، بعضی از این شرکت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید علاوه بر فرستادن رزومه برای آگهی‌های استخدام در شرکت داروسازی عبیدی، برای این شرکت‌ها نیز رزومه بفرستید.

استخدام شرکت داروسازی ابوریحان

شرکت داروسازی ابوریحان نیز یک شرکت داروسازی با سابقه در کشور ما محسوب می‌شود. این شرکت، در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی انسانی و دامی در ایران است که کارخانه‌ی آن در شرق شهر تهران و نبش سه راه تهرانپارس قرار دارد.

این شرکت، این روزها فرصت‌های شغلی زیادی در حوزه‌ی بازاریابی و فروش دارد. همچنین اگر به دنبال شغلی در بخش تولید دارویی در شرق تهران هستید، یکی از بهترین گزینه‌ها، ارسال رزومه برای آگهی‌های استخدام شرکت داروسازی ابوریحان است. این شرکت فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های شیمی و داروسازی دارد.

استخدام شرکت داروسازی فارماشیمی

استخدام شرکت داروسازی فارماشیمی

شرکت فارماشیمی نیز یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های داروسازی در ایران است. این شرکت، علاوه بر محصولات دارویی، محصولات آرایشی و بهداشتی نیز تولید می‌کند.

شرکت فارماشیمی نیز همانند دیگر شرکت‌های داروسازی کشور، در حال حاضر فرصت‌های شغلی متعددی در حوزه‌ی بازاریابی و فروش دارد.

کارخانه‌ی این شرکت، جنب بلوار آزادگان و در شرق شهرک استقلال قرار دارد. اگر می‌خواهید در یک شرکت داروسازی در غرب تهران کار پیدا کنید، می‌توانید علاوه بر آگهی‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی برای آگهی‌های استخدام شرکت داروسازی فارماشیمی نیز رزومه بفرستید.

جمع‌بندی

شرکت داروسازی دکتر عبیدی، اولین شرکت داروسازی ایران است. این شرکت که مشتریان داخلی و خارجی متعددی دارد، در حال حاضر، در حال توسعه‌ی تیم‌های فروش و بازاریابی خودش می‌باشد و فرصت‌های شغلی متعددی برای کارشناسان فروش و بازاریابی در این داروسازی وجود دارد.

این شرکت که کارخانه آن در غرب تهران و در کیلومتر ۸ بزرگراه لشگر قرار گرفته، در گروه‌های شغلی متنوعی از لجستیک گرفته تا بازرگانی، تولید و کنترل کیفیت، نیروی کار جذب می‌کند. از مزایای کار کردن در این شرکت، توجه داروسازی عبیدی به آموزش پرسنل است.

اگر یک کار دارویی در غر ب تهران می خواهید، علاوه بر آگهی‌های استخدام شرکت داروسازی عبیدی می‌توانید برای فرصت‌های استخدام شرکت داروسازی فارماشیمی نیز رزومه ارسال کنید اما اگر به دنبال یک شغل در حوزه‌ی داروسازی در شرق تهران هستید، می‌توایند برای آگهی‌های استخدام شرکت داروسازی ابوریحان رزومه بفرستید.

منبع: شرکت داروسازی دکتر عبیدی

دسته بندی :
معرفی شرکت ها
بدون دیدگاه