چگونه لینکدین به تکمیل رزومه و استخدام شما کمک می‌کند؟

لینکدین پتانسیل بالایی برای ارتقای موقعیت کاری، ایجاد یک شبکه ارتباطی قدرتمند و کمک به استخدام افراد دارد، اما به شرط اینکه با تکنیک‌های کاربردی آن‌ها به خوبی آشنا شوید. در این مطلب قصد داریم درباره شبکه اجتماعی قدرتمند و حرفه‌ای لینکدین صحبت کنیم.

چطور به سوالات شخصی کارفرماها در مصاحبه استخدامی پاسخ بدهیم؟

گاهی کارجویان با سوالات نامناسب و شخصی در مصاحبه استخدامی مواجه می‌شوند. در این مطلب قصد داریم بعضی از سوالات شخصی کارفرماها در مصاحبه استخدامی را معرفی کرده و نحوه پاسخگویی به آن‌ها را با شما در میان بگذاریم.

در صورت حاضر نشدن در جلسه مصاحبه استخدامی حتما کارفرما را مطلع کنید!

لغو جلسه مصاحبه شغلی، آن هم بدون اطلاع به کارفرما رفتاری غیرحرفه‌ای و بی‌ادبانه است. اما به عنوان کارجو این حق را دارید که جلسه را لغو کنید. پس باید از راه درست این کار را انجام دهید. برای مطالعه تکنیک‌های کنسل کردن یک مصاحبه کاری کلیک کنید.

مهارت‌های نرم یا مهارت‌های سخت؛ کدام تاثیر بیشتری در موفقیت شغلی دارند؟

مهارت‌های سخت باعث می‌شوند فرد برای مصاحبه شغلی دعوت شود، ولی مهارت نرم است که به شخص کمک می‌کند تا شغل را به دست آورد و آن را حفظ کند. اگر می‌خواهید مهارت‌های خود را افزایش دهید تا موقعیت‌های شغلی بهتری به دست آورید، با ما همراه باشید.

نکاتی برای نوشتن یک رزومه کاری استاندارد و حرفه‌ای

رزومه کاری نخستین تصویری است که سازمان ها از شما می‌بینند. اگر این تصویر مرتب، کامل و دقیق باشد قطعا احتمال بیشتری دارد که به جلسه مصاحبه حضوری دعوت شوید. اما اصول نوشتن یک رزومه کاری مناسب چیست؟

۱۳ علامت مهم که نشان می‌دهد در یک محیط کار سمی و ناسالم کار می‌کنید.

آیا پس از هر روز کاری احساس می‌کنید دیگر توانی نداشته و از انرژی خالی شده‌اید؟ آیا هر روز که برای رفتن به سر کار صدای آلارم گوشی را می‌شنوید وحشت می‌کنید؟ این‌ها نشانه‌ای است که در محیطی سمی مشغول به کار هستید.

رضایت شغلی چیست و چه عواملی بر رضایت شغلی موثر است؟

صبح شنبه‌ای را به یاد آورید که بعد از شنیدن آلارم گوشی تبدیل به غمگین‌ترین انسان روی زمین می‌شوید. توان کَندن خود از تخت و بازگشت به محیط کاری را ندارید. این‌ها همه می‌تواند از نشانه‌های عدم رضایت شغلی باشد.