لوگو جاب‌ویژن

ماشین حساب حقوق و دستمزد

می‌دانید افراد مختلف چه میزان حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند؟

اطلاعات حقوق و دستمزد خود را وارد کنید.

بر روی اطلاعات حقوق و دستمزد بیش از 60 گروه شغلی مختلف در شهرهای ایران جستجو کنید.

تخمین دقیق تری از حقوق منصفانه خود داشته باشید.

Salary insight

سوالات متداول در رابطه با ماشین حساب حقوق و دستمزد

1 آیا می‌توان از نتایج ماشین حساب حقوق و دستمزد برای کاریابی استفاده کرد؟
2 آیا نتایج ماشین حساب حقوق و دستمزد به روز است؟
3 چگونه از نتایج ماشین حساب حقوق و دستمزد استفاده کنیم؟

حقوق و دستمزد واقعی خود را مثل آب‌خوردن محاسبه کنید!

آیا از میزان حقوق و دستمزد خود راضی هستید؟ میانگین حقوق در گروه شغلی شما چقدر است؟ آیا فکر می‌کنید حقوقی که دریافت می‌کنید متناسب با توانمندی‌ها، مهارت‌ها و سابقه‌کاری شما است؟ به نظر می‌رسد کمی نگران شده‌ باشید! اما اصلا جای هیچ‌گونه نگرانی نیست! چراکه در این صفحه از سایت جاب ویژن به‌راحتی و در هر زمان می‌توانید میزان واقعی حقوق خود را به سرعت محاسبه کنید. اما در ابتدا بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا ضمن آشنایی با ابزار محاسبه‌کننده حقوق در این صفحه، اطلاعات مفید دیگری نیز بدست آورید.

چرا آگاهی از میزان حقوق استاندارد مهم است؟

به طور کلی دلایلی که برای اطلاع از متوسط حقوق استاندارد در مشاغل مختلف وجود دارند، عبارتند از:

  • برطرف‌شدن نگرانی‌های احتمالی کارجویان و کارفرمایان در رابطه با حداقل دستمزد پرداختی
  •  امکان دریافت حقوقی معقولانه و داشتن یک زندگی با کیفیت‌ بالاتر
  • ایجاد انگیزه برای کار در یک موقعیت شغلی
  •  دریافت دستمزدی منصفانه و متناسب با دانش و مهارت‌های فردی
  •  ایجاد تصویری روشن از دستمزد دریافتی و برنامه‌ریزی برای پیشرفت شغلی

هرکسی احتمالا پاسخی برای این سوال در ذهنش دارد. جوابتان هر چه باشد حق با شما است. چراکه شما روزانه وقت زیادی را برای کار در یک موقعیت شغلی صرف می‌کنید، احتمالا مسافت مشخص و شاید طولانی‌ای را نیز از خانه تا محل کار خود طی می‌کنید. همچنین، تفاوتی نمی‌کند که از خودرو شخصی برای رفتن به محل کار استفاده می‌کنید یا از وسایل حمل و نقل عمومی؛ شما باید هزینه رفتن به محل کار را از طریق پرداخت کرایه‌ماشین، تهیه بلیت و یا هزینه سوخت اتومبیل شخصی بپردازید.

مشقت‌های ماندن در‌ ترافیک، به جان‌خریدن آلودگی هوا و یا خطرات احتمالی در مسیر رسیدن به شرکت را نیز فراموش نکنید! شاید کمی اغراق‌آمیز به نظر برسد اما حقیقت این است که شما برای انجام مسئولیت‌های تعیین شده در موقعیت شغلی خود، باید هزینه مشخصی را نیز پرداخت کنید. اگر هنوز برای آگاهی از متوسط حقوق استاندارد در شغل خود قانع نشده‌اید، پس حتما نگاهی به دلیلی که در ادامه آورده شده است بیاندازید!

از طرف دیگر، شما برای کسب دانش و مهارت‌های فعلی خود نیز هزینه‌هایی کرده‌اید، بی‌خوابی‌هایی کشیده‌اید، دود چراغ خورده‌اید! خلاصه اینکه زمان قابل‌توجهی را صرف کرده‌اید تا به فردی با تجربه و دانش کنونی خود تبدیل شوید. بنابراین آیا بهتر نیست قبل از استخدام‌شدن در یک شرکت یا سازمان، اطلاعات کافی درباره حقوق استاندارد در موقعیت شغلی خود داشته باشید؟

اگر دلایلی که گفتیم برایتان قانع کننده بود بهتر است سراغ بخش بعد برویم تا درباره ماشین حساب حقوق و دستمزد جاب ویژن توضیحات بیشتری خدمت شما ارائه کنیم.

چرا نتایج ماشین حساب حقوق و دستمزد جاب ویژن قابل اعتماد است؟

برای محاسبه میانگین حقوق و دستمزد در هر گروه شغلی از روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری و تحلیل آمار استفاده شده است تا بتوانید با خیالی راحت از نتایج بدست آمده در شغل مورد نظر خود، استفاده کنید.

از آنجایی که محاسبات انجام شده بر اساس نتایج نظرسنجی از تعداد زیادی از شاغلین و کارمندان بدست آمده، نتایج این ماشین حساب نیز بر واقعیت منطبق است. همچنین، داده‌های مبنا مرتبا جمع‌آوری می‌شوند و با روش‌های مختلف آماری مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند؛ در نتیجه، نتایج بدست‌آمده نیز همواره قابل اطمینان و معتبر هستند.

ماشین حساب حقوق و دستمزد

محاسبه حقوق و دستمزد سال 1401 با این ماشین حساب، بسیار راحت و ساده است. به شکلی که می‌توان در مدت زمان کوتاهی دستمزد کارگران، کارمندان، متخصصان مشاغل مختلف و کارکنان یک سازمان را از این طریق محاسبه کرد. 

بعد از محاسبه آنلاین متوسط حقوق، می‌توانید نتایج را با حقوق وزارت کار نیز مقایسه کنید. بنابراین تمام موارد مهم دیگر مانند حق بیمه، اضافه کاری و مالیات نیز در کنار مزد و حقوق اعلام شده با این ماشین حساب، می‌تواند جداگانه درنظرگرفته شود. بدین منظور کافی است تا مراحل زیر را در نظر بگیرید:

در ابتدا مشخصاتی مانند عنوان شغلی، جنسیت و شهر محل شغل را وارد کنید.

در مرحله بعد، حقوق ثابت خالص دریافتی در هر ماه برای سال 1401 یا سال قبل را به همراه پاداش احتمالی وارد کنید.

در نهایت می‌توانید نتایج مرتبط با میانگین حقوق متعارف در گروه‌های شغلی مختلف را مشاهده کنید. 

جمع‌بندی

در این مطلب ضمن معرفی دلایل آگاهی از میزان دستمزد استاندارد در ایران، در مورد ماشین حساب حقوق و دستمزد جاب ویژن نیز توضیحاتی خدمت شما ارائه کردیم. اگر از نتایج کار با این ماشین حساب راضی بوده‌اید و یا نکته‌ای در این زمینه دارید، حتما آن را با ما و از طریق راه‌های ارتباطی جاب ویژن، به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر