شرایط استخدام برنامه نویس vue js؛ راهنمای جامع برای کارجویان برنامه نویسی

نوشته شده توسط ریحانه اهرابی
زمان مطالعه: 11دقیقه
شرایط استخدام برنامه نویس vue js؛ راهنمای جامع برای کارجویان برنامه نویسی

زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت سالیان زیادی است که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی توسط بسیاری از شرکت‌ها استفاده می‌شود. این زبان، این امکان را برای برنامه نویسان فراهم کرده است که یک وب‌سایت را به شکل ساده و آسان توسعه دهند. جاوا اسکریپت دارای فریم‌ورک‌های متعددی است که جدیدترین آن vue js است. در حال حاضر، به دلیل سادگی و یادگیری آسان آن، Vue.js محبوبیت زیادی بین برنامه نویسان فرانت‌اند پیداکرده است؛ به طوری که در سال‌های اخیر، شاهد افزایش آگهی های استخدام برنامه نویس vue js بوده‌ایم.

استخدام

در این مطلب سایت استخدام جاب ویژن ابتدا این فریم‌ورک را معرفی کرده و مزایا و معایب آن را با هم بررسی می‌کنیم. سپس به مقایسه Vue با دیگر فریم‌ورک‌های معروف جاوا اسکریپت می‌پردازیم. همچنین وضعیت بازار کار و درآمد یک برنامه نویس vue js را با هم بررسی می‌کنیم و نگاهی نیز به شرح وظایف شغلی این افراد و نحوه جستجوی آگهی های استخدام برنامه نویس vue js میندازیم.

vue js چیست؟

vue js چیست؟

Vue یا ویو که اولین بار توسط Evan You که یکی از برنامه‌نویسان گوگل است، ایجاد شده است، یک چارچوب (framework) معروف جاوا اسکریپت برای ایجاد رابط‌های کاربری (UI) فرانت‌اند است. کتابخانه اصلی Vue به‌راحتی قابل‌استفاده و ادغام با سایر کتابخانه‌ها یا پروژه‌های دیگر است. همچنین Vue قادر است در صورت استفاده از ابزارهای مدرن و پشتیبانی از کتابخانه‌ها، برنامه‌های پیچیده تک‌صفحه‌ای نیز ایجاد کند.

Vue.js همچنین برای توسعه برنامه‌های دسکتاپ و تلفن همراه با فریم‌ورک Electron استفاده می‌شود. افزونه HTML و پایگاه جاوا اسکریپت به‌سرعت Vue را به یک ابزار محبوب تبدیل کرد که توسط شرکت‌های بزرگی مانند Adobe، Behance، Alibaba، Gitlab و Xiaomi استفاده می‌شود.

برای مشاهده آگهی‌های استخدام برنامه نویسی کلیک کنید.

رزومه ساز

مزایای Vue.js

Vue در سال 2019 به دومین فریم‌ورک محبوب تبدیل شد و دلایل آن، مزایای زیادی است که این فریم‌ورک به برنامه نویسان ارائه می‌کند. در اینجا به چند مورد از این مزایا اشاره کرده‌ایم.

سایز کوچک

حجم دانلود این فریم‌ورک 18 کیلوبایت است و نه‌تنها برای دانلود و نصب بسیار کم‌حجم است؛ بلکه بر سئو و UX شما نیز تأثیر مثبت می‌گذارد.

رندر (Rendering) و عملکرد DOM مجازی

شما به‌عنوان یک برنامه‌نویس هنگام رندرینگ صفحات وب با DOM (Document Object Model) روبرو می‌شوید. DOM یک رابط برنامه‌نویسی برای اسناد (Documents) وب‌سایت است که اجازه تغییر ساختار، سبک و محتوای صفحه را به برنامه‌ها می‌دهد. DOM سند را به‌عنوان گره‌ها و اشیاء (Objects) نشان می‌دهد تا زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف بتوانند با صفحه تعامل داشته باشند.

هنگامی‌که یک کاربر با صفحه ارتباط برقرار می‌کند، اشیا حالت خود را تغییر می‌دهند؛ به‌طوری‌که مرورگر باید اطلاعات را به‌روز کرده و روی صفحه ‌نمایش دهد. مشکل این کار، دشوار بودن به‌روزرسانی کل DOM است. به همین دلیل، Vue.js از DOM مجازی استفاده می‌کند و باعث می‌شود تا صفحه بسیار سریع نمایش داده شود و عملکرد برنامه بهبود یابد.

سهولت در ادغام و انعطاف‌پذیری

یکی از جنبه‌های مهم هرتکنولوژی در حال ظهور، توانایی ادغام با برنامه‌های دیگر است. با Vue.js این کار به‌راحتی قابل انجام است؛ زیرا فقط به جاوا اسکریپت متکی است و به هیچ ابزار دیگری برای کار نیاز ندارد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا الگوها را مطابق میل خود با استفاده از HTML، JSX (JavaScript Syntax Extension) یا جاوا اسکریپت بنویسید. Vue تقریباً در هر پروژه‌ای قابل‌استفاده است؛ زیرا ترکیب داخلی آن ادغامی از فریم‌ورک‌های React و Angular است.

مقیاس‌پذیری (Scability) و چندکاره بودن

برخلاف فریم‌ورک های دیگر، vue js می‌تواند به‌عنوان یک کتابخانه و فریم ورک کامل مورداستفاده قرار گیرد. یکی از دلایل آن مقیاس‌پذیری Vue است؛ طوری که می‌توان آن را تغییر داد و در مقیاس مناسب و موردنیاز برنامه‌نویس تنظیم کرد.

توسعه آسان

وقتی برنامه‌ای را توسعه می‌دهید، طبیعی است که با خطا روبرو شوید. از این رو، چگونگی ردیابی خطا و برطرف کردن آن اهمیت زیادی دارد. فریم‌ورک vue js دقیقاً همین کار را برای شما انجام می‌دهد. Vue دارای ساختار ساده‌ای است که به برنامه نویسان کمک می‌کند تا الگوهای کوچک یا بزرگ بسازند و بلوک‌هایی که دارای خطا هستند را شناسایی یا ردیابی کنند.

یادگیری آسان

این فریم‌ورک برای برنامه نویسان مبتدی کاملاً قابل‌استفاده است به‌طوری‌که فقط با داشتن دانش اولیه از HTML، CSS و جاوا اسکریپت و در مدت‌زمان کم و به‌صورت رایگان می‌توانید پروژه‌ای را با Vue شروع کنید.

توانایی ایجاد اجزای تک فایل (Single-file Components) و خوانایی مناسب

هر قسمت از برنامه یا صفحه وب‌سایتی که آن را توسعه می‌دهید، در Vue یک جزء نامیده می شود. در Vue.js، اجزاء را می‌توان در HTML ،CSS و جاوا اسکریپت بدون نیاز به جداسازی آن‌ها در فایل‌های جداگانه‌ای نوشت.

سادگی

کار با vue js بسیار ساده و درک آن آسان است؛ به‌طوری‌که برنامه‌نویسانی که قبلاً با جاوا اسکریپت کارکرده‌اند نیز می‌توانند به‌راحتی با این فریم‌ورک کار کنند. اجزای Vue به‌راحتی قابل‌استفاده است؛ زیرا مجموعه‌ای از ویژگی‌های HTML و جاوا اسکریپت است.

واکنش‌پذیری (Reactivity)

یکی از مزیت‌هایی که Vue.js را در میان بسیاری از فریم‎‌ورک های دیگر متمایز می‌کند، سیستم واکنش‌پذیری آن است. قابلیت ادغام آن با HTML و جاوا اسکریپت، اتصال داده‌ها را بین این فریم‌ورک ها در vue js بسیار ساده می‌کند.

معایب Vue.js

محدودیت زبانی

با توجه به محبوبیت روزافزون Vue.js در چین، بخش قابل‌توجهی از محتوا و بحث‌های آن به زبان چینی است. به دلیل آن‌که منابع زیادی از فریم‌ورک های React و Angular در چین قابل‌استفاده نیست، یادگیری و استفاده از آن‌ها در کشور چین، نسبت به Vue دشوارتر است. به همین دلیل بسیاری از افزونه‌ها یا دستورالعمل‌های داخل برنامه به زبان چینی است که کار با آن را برای کسانی که زبان چینی بلد نیستند، دشوار می‌کند.

پیچیدگی در واکنش‌پذیری

یکی از مشکلات سیستم واکنش‌پذیری Vue این است که فقط آن دسته از داده‌هایی را که فعال‌شده‌اند، ارائه می‌دهد و مشکل وقتی رخ می دهد که هنگام خواندن داده‌ها، به علت هوشیاری پایین، دچار اشتباه می‌شود. بااین‌وجود، این مشکل شناخته‌شده و در Vue به آن پرداخته‌شده است و راهنمایی‌هایی در مورد نحوه تنظیم واکنش‌پذیری در برنامه وجود دارد تا این مشکل را برطرف کند.

عدم‌حمایت از پروژه‌های بزرگ

vue js هنوز یک فریم‌ورک جوان است و اندازه جامعه و تیم توسعه آن هنوز با انگولار که پیشرفته‌تر است قابل‌مقایسه نیست. همچنین این فریم‌ورک، از حمایت مالی شرکت‌های بزرگ برخوردار نیست. قابل‌ذکر است که Vue از سمت شرکت‌های بزرگی مانند IBM و Adobe تقاضا دارد؛ اما هنوز در پروژه‌های نسبتاً کوچک مورداستفاده قرار می‌گیرد.

انعطاف‌پذیری بیش‌ازحد

همان‌طور که گفته شد، Vue دارای انعطاف‌پذیری بالایی است؛ اما این مورد در پروژه‌های بزرگ لزوماً یک مزیت نیست؛ ارائه گزینه‌های زیاد به تیم توسعه ممکن است منجر به اختلال در برنامه‌های تیم شود. در حقیقت انعطاف‌پذیری بیش‌ازحد باعث خطاها و بی‌نظمی بیشتر در کد می‌شود و پروژه‌ها به تأخیر می‌افتند.

منابع محدود

درحالی‌که همه ابزارهای موردنیاز برای شروع توسعه با Vue وجود دارد، هنوز به‌اندازه React یا انگولار توسعه‌یافته نیست. به‌عنوان‌مثال اگر تعداد افزونه‌های موجود در React و Vue.js را مقایسه کنید، تفاوت زیادی را مشاهده خواهید کرد. افزونه‌هایی که می‌توانند با فریم ورک های دیگر استفاده شوند اغلب در Vue پشتیبانی نمی‌شوند.

تعداد کم برنامه نویسان مجرب در این حوزه

vue js یک فریم‌ورک نسبتاً جوان است که به‌تازگی به محبوبیت دست یافته است. به همین دلیل، چندین سال طول می‌کشد تا بازار کار استخدام برنامه نویس vue js رونق یابد و با برنامه نویسان باتجربه پر شود.

تحصیلات موردنیاز برای استخدام برنامه نویس vue js

تحصیلات برنامه نویس vue js

یک برنامه نویس Vue.JS بهتر است دارای حداقل مدرک کارشناسی در زمینهٔ علوم کامپیوتر، IT یا رشته‌های مرتبط دیگر باشد. قابل‌ذکر است که در اغلب موارد، تجربه و مهارت‌های برنامه‌نویس بیشتر از تحصیلات او در هنگام استخدام برنامه نویس vue js مدنظر کارفرما است. همچنین یک برنامه نویس vue js در بخش فرانت‌اند یک شرکت استخدام خواهد شد، بنابراین داشتن دانش در این حوزه نیز جزو ملزومات است.

وظایف شغلی یک برنامه نویس Vue.js

تمرکز اصلی یک برنامه نویس vue.js توسعه برنامه‌ها و اجزای یک وب‌سایت سمت کاربر (Client Side) است. یک برنامه نویس Vue.js باید با سایر اعضای تیم، ازجمله برنامه نویسان بک‌اند و طراحان UI/UX هماهنگ باشد. در اینجا به چند مورد از مهم‌ترین وظایف شغلی این برنامه نویسان اشاره‌ کرده‌ایم:

 • توسعه برنامه‌های کاربردی کاربر با استفاده از Vue.js
 • ساخت اجزاء و کتابخانه‌های قابل‌استفاده مجدد
 • بهینه‌سازی عملکرد برنامه‌ها
 • اطلاع داشتن از آخرین تحولات در فضای جاوا اسکریپت و vue js
 • اطلاع داشتن از به‌روزرسانی‌های امنیتی و مشکلات موجود در Vue js
 • همکاری با طراحان برای ایجاد وب‌سایتی که توجه و علاقه کاربر را به خود جلب کند
 • ایجاد یک کد جاوا اسکریپت مؤثر و قابل‌استفاده مجدد
 • پیاده‌سازی اجزای فرانت‌اند با فریم ورک Vue.js
 • تست و به‌روزرسانی برنامه‌های وب به‌منظور استفاده آن در همه مرورگرها

این نکته قابل‌توجه است که وظایف شغلی‌ای که هر کارفرما برای برنامه نویس Vue.js معین می‌کند می‌تواند متفاوت باشد و شما برای اطلاع از این وظایف باید هنگام بررسی آگهی استخدام برنامه نویس vue js قسمت شرح وظایف شغلی را با دقت مطالعه کنید.

وضعیت بازار کار برای استخدام برنامه نویس vue js

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد، Vue یک فریم‌ورک جاوا اسکریپت بسیار جدید است و افراد باتجربه در این حوزه کم هستند. در مقابل، فریم‌ورک هایی مانند React بسیار قدیمی و شناخته‌شده هستند که باعث می‌شود آگهی های استخدام آن، به‌مراتب از Vue بیشتر باشد. نکته قابل توجه این است که این فریم ورک به‌سرعت در حال پیشرفت است و شرکت‌های بزرگی تابه‌حال از Vue برای توسعه محصولات خود استفاده کرده‌اند؛ بنابراین، آگهی های استخدام برنامه نویس vue js نیز به تعداد قابل توجهی وجود دارد. در این بین، استارت‌آپ‌هایی که مایل به ریسک کردن هستند و قصد انتخاب یک فریم ورک جدید با یادگیری آسان و کارآیی بهتر را دارند، Vue را مورد استقبال بیشتری قرار می‌دهند.

در کل می‌توان گفت به توجه به کم بودن افراد باتجربه و حرفه‌ای در این حوزه، اگر شما به‌عنوان یک برنامه نویس vue js به تقویت مهارت‌هایتان بپردازید و با فریم‌ورک های دیگر جاوا اسکریپت آشنایی داشته باشید، شانس زیادی برای استخدام شما وجود خواهد داشت.

برای مشاهده آگهی های استخدام برنامه نویس vue js کلیک کنید.

درآمد یک برنامه نویس vue js در ایران چگونه است؟

درآمد برنامه نویس vue js

با توجه به آن‌که استخدام برنامه نویس vue js در بخش فرانت‌اند یک شرکت صورت می‌گیرد، برنامه نویسان این حوزه حقوقی تقریباً مشابه فرانت‌اند نیز دریافت می‌کنند. به‌طور دقیق‌تر با توجه به گزارش افزایش حقوق 1400 که در سایت جاب ویژن منتشرشده است، نظرسنجی‌ای بین 94 نفر از برنامه نویسان vue js انجام و داده‌های آماری آن برای تعیین میزان درآمد این برنامه نویسان تهیه‌شده است که به شرح زیر است:

 • شهر تهران: میانگین حقوق دریافتی یک برنامه نویس vue js در سال 1400، 7 میلیون تومان است و 95 درصد از این افراد، درآمدی کمتر از 17/1 میلیون تومان دریافت می‌کنند.
 • شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، اهواز): میانگین حقوق دریافتی یک برنامه نویس Vue.jsvue js در سال 1400، 5/4 میلیون تومان است درحالی‌که 95 درصد از این افراد درآمدی کمتر از 10/7 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

آیا Vue.js بهتر از فریم ورک React است؟

Vue در سال‌های اخیر بین برنامه نویسان، محبوبیت خاصی پیداکرده است. بااین‌حال، هردوی این فریم ورک ها مزایای خاص خود را دارند. به همین دلیل شما به‌عنوان یک برنامه نویس باید فریم ورکی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد. Vue ساختاریافته‌تر است، درک آن آسان‌تر است و راه‌اندازی آن زمان کمتری را می‌طلبد و درنتیجه مدت‌زمان انجام پروژه را کاهش می‌دهد. React نسبتاً پایدارتر و محبوب‌تر از Vue است. هر دو نیز با CMS هایی مانند وردپرس یا ButterCMS کار می‌کنند.

به‌صورت کلی و خلاصه می‌توان این‌طور بیان کرد که استفاده از فریم‌ورک React بهتر است اگر می‌خواهید:

 • طیف گسترده‌ای از کتابخانه‌ها، ابزارها و اکوسیستم‌های انعطاف‌پذیر را داشته باشید.
 • یک برنامه بسیار مقیاس‌پذیر و با اشکال‌زدایی آسان توسعه دهید.
 • یک برنامه پیچیده را در مدت زمان کم توسعه دهید.
 • یک برنامه پخش ویدئو یا وب‌سایت با عملکرد بالا ایجاد کنید.

و در مقابل استفاده از فریم‌ورک Vue.js بهتر است اگر می‌خواهید:

 • یک برنامه مترقی یا تک‌صفحه‌ای (SPA) بسازید.
 • توسعه را فوراً آغاز کنید.
 • به ابزارها و پشتیبانی اصلی بیشتری دسترسی داشته باشید.
 • قابلیت‌های برنامه را گسترش دهید.

تفاوت‌های فریم ورک Vue.js با Angular

تفاوت vue js با angular

Vue.js نسبت به انگولار انعطاف‌پذیرتر و دارای گزینه‌های کمتری است که به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه خود را آن‌طور که می‌خواهید ساختار دهید، به‌جای اینکه مجبور شوید همه کارها را به روش Angular انجام دهید.

ابزارها و سینتکس‌های (Syntax) پیچیده زیادی در انگولار وجود دارد که گاهی اوقات شما را گیج می‌کند. از سوی دیگر، vue js بسیار ساده‌تر از Angular و گاهی بهتر است. اگر نگران تازه‌کار بودن Vue و آینده پیشرفت آن هستید باید بدانید که این فریم ورک با سرعت زیادی در حال محبوبیت یافتن بین برنامه نویسان است و بدون شک مدت طولانی‌ای باقی خواهد ماند و در سال‌های آینده پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

در مقابل، انگولار یک گزینه عالی برای ایجاد پروژه‌های بزرگ است؛ درحالی‌که Vue برای پروژه‌های سبک ایده‌آل است. همچنین انگولار نیازی به نصب جداگانه ندارد و مانند سایر فایل‌های جاوا اسکریپت برای استفاده در برنامه‌ها اضافه می‌شود؛ درحالی‌که Vue.js از CLI یا CDN برای نصب استفاده می‌کند.

به‌صورت کلی می‌توان گفت اگر برنامه نویس به اصول جاوا اسکریپت تسلط زیادی نداشته باشد و به دنبال ایجاد یک محصول آسان‌ باشد، باید فریم ورک Vue را انتخاب کنند. انگولار نیز برای برنامه‌نویسانی که هم فرانت‌اند و هم بک‌اند کار می‌کنند، گزینه بهتری است. همچنین اگر به‌عنوان یک برنامه نویس می‌خواهید برنامه‌های کاربردی سنگین با چندین جزء پیچیده ایجاد کنید، انگولار یک انتخاب ایده‌آل خواهد بود.

کتابخانه‌های معروف vue js

کتابخانه‌های ‌زبان‌های برنامه‌نویسی، مجموعه‌ای از کدهای از پیش نوشته‌شده هستند که کاربران می‌توانند از آن‌ها برای بهینه‌سازی کدنویسی خود استفاده کنند. در اینجا به بررسی جدیدترین کتابخانه‌های Vue خواهیم پرداخت و برخی موارد استفاده از آن را بررسی می‌کنیم.

Vue Material Kit

این کتابخانه یک میانبر عالی برای سرعت بخشیدن به روند طراحی یا توسعه هنگام ساختن سایت‌های جدید است. برای استفاده از این کتابخانه، دانش اولیه در مورد جاوا اسکریپت و Vue Router موردنیاز است.

Element UI

این کتابخانه یک کتابخانه UI برای دستکتاپ است که توسعه را برای برنامه نویسان بسیار سریع می‌کند. Element UI یکی از محبوب‌ترین کتابخانه‌ها برای برنامه نویسان Vue.js، طراحان و مدیران محصول است. این کتابخانه محصول کشور چین است و بنابراین بسیاری از ویژگی‌های آن به زبان چینی است. اگرچه همین ویژگی‌ها به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی نیز در دسترس است.

Vuetify

این کتابخانه هر آنچه را که برای ساختن برنامه به آن نیاز دارید را در خود دارد. اسناد Vuetify یکی از بهترین اسناد موجود است. مثال‌های جامع و راهنمای منابع آنلاین، Vuetify را به یکی از محبوب‌ترین کتابخانه‌ها تبدیل کرده است. همچنین جامعه برنامه‌نویسانی که از این کتابخانه استفاده می‌کنند بسیار وسیع است و هزاران برنامه‌نویس در انجمن‌ها به تمام سؤالات شما می‌توانند پاسخ دهند.

Vuetify به‌عنوان یک کتابخانه کامل دارای ویژگی‌هایی مانند صدها سبک و انیمیشن پیش‌فرض مانند هشدارها، بنرها، دکمه‌ها و دستورالعمل‌های داخلی برای رسیدگی به اقدامات کاربر مانند کلیک، تغییر اندازه و غیره است.

Bootstrap Vue

این کتابخانه بر اساس کتابخانه bootstrap طراحی‌شده است و استفاده از آن اغلب به دلیل تعداد تم‌های موجود بسیار عالی و بصری است. بدون شک سریع‌ترین راه برای ساختن رابط‌‌ها، استفاده از این کتابخانه است. Bootstrap Vue در طول سال‌ها محبوبیت زیادی کسب کرده است و اکنون بیش از 10 هزار ستاره در GitHub دارد.

مسیر شغلی یک برنامه نویس vue js و مهارت‌های موردنیاز آن

در هر شغلی، برای پیشرفت و ارتقای شغلی مناسب، باید از جایی شروع کنیم و دانستن تمامی جزئیات مسیر شغلی می‌تواند کمک زیادی به موفقیت و پیش‌بینی پیشرفت شما بکند. در اینجا به شرح کامل مسیر شغلی یک برنامه نویس vue js پرداخته‌ایم. با یادگیری این مهارت‌ها می‌توانید مسیر شغلی خود را به‌عنوان برنامه نویس Vue.js به‌راحتی آغاز کنید. همچنین برای مشاهده آگهی استخدام برنامه نویس vue js سری به سایت جاب ویژن بزنید.

 1. آموختن زبان‌های HTML، CSS و جاوا اسکریپت
 2. آموختن GIT که ابزاری برای ذخیره کد و ایجاد نسخه‌های مختلف است که به شما امکان همکاری با برنامه نویسان دیگر را می‌دهد.
 3. پروتکل‌های HTTP را یاد بگیرید و روش‌های درخواست GET، POST، PUT، PATCH، DELETE، OPTIONS را بشناسید
 4.  یادگیری الگوهای طراحی
 5. یادگیری الگوریتم‌ها و ساختار داده
 6. یادگیری کنترل نسخه (Version Control)
 7. Vue.js را در وب‌سایت‌های رسمی بیاموزید یا در دوره‌های آموزشی آن شرکت کنید؛ زیرا یادگیری جنبه اصلی موفقیت در هر زمینه‌ای است.
 8. ابزارهای مفیدی که می‌توانند به شما در توسعه یک برنامه، وب‌سایت یا محصول رضایت‌بخش کمک کنند؛ مانند سامانه مدیریت بسته (Package Managers)، Task Runners، Vue CLI، Webpack، Parcel، Storybook را یاد بگیرید
 9. یادگیری پیش پردازنده‌های CSS (CSS Preprocessor)
 10. یادگیری کتابخانه‌های Vue.js
 11. یادگیری State management pattern
 12. یادگیری اصول مسیریابی شبکه (Routing) مانند: Vue router، router5، vue-component-router
 13. یادگیری اصول API Clients مانند: GraphQL، REST
 14. آشنایی با روش‌های مختلف تست مانند تست واحد (Unit Testing)، تست end to end، تست یکپارچه‌سازی (Integration testing)
 15. یادگیری اصول SSR (Server Side Rendering) و SSG (Static Site Generator)

پس از یادگیری تمام موارد بالا می‌توانید مسیر شغلی خود را به‌عنوان برنامه نویس Vue.js شروع کنید و بعد از بررسی آگهی های استخدام برنامه نویس vue js برای آن ها رزومه ارسال کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که یادگیری، تنها کلید موفقیت است و برای یادگیری باید مدام در حال تمرین کردن و به‌روز کردن دانشتان باشید.

چگونه آگهی های استخدام برنامه نویس vue js را پیدا کنیم؟

نحوه جستجوی آگهی های استخدام برنامه نویس vue js

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد، با توجه به جدید بودن و پیشرفت روزبه‌روز این حوزه شغلی برنامه‌نویسی، تعداد زیادی آگهی ‌های استخدامی برای برنامه نویس vue js را می‌توان در بین فرصت ‌های شغلی مشاهده کرد. برای جستجو در بین موقعیت ‌های شغلی و پیدا کردن آگهی استخدام برنامه نویس vue js می‌توانید سری به سایت استخدامی جاب ویژن بزنید و از گزینه‌های مختلف جستجوی شغلی آن استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال برای مشاهده فرصت ‌های شغلی برنامه نویس Vue.js از قسمت دسته‌بندی‌ها، گزینه توسعه نرم‌افزار/ برنامه‌نویسی را انتخاب کرده و در قسمت عنوان شغلی نیز vue.js را تایپ کنید تا موقعیت‌های شغلی آن برای شما نشان داده شود.

گزینه دیگری که در بین جستجوهای شغلی وجود دارد، انتخاب شهر است. به‌عنوان‌مثال اگر به دنبال آگهی استخدام برنامه نویس vue js در اصفهان هستید، از قسمت شهر، اصفهان را انتخاب کنید تا فرصت های شغلی vue js را در این شهر برای شما نشان بدهد.

گزینه‌های متعدد دیگری نیز در قسمت جستجوی پیشرفته وجود دارد؛ مانند امکان دورکاری، میزان حقوق، سابقه کاری موردنیاز یا کارآموزی، سطح ارشدیت، نام سازمان و …

راه دیگری که برای اطلاع از آگهی های استخدام برنامه نویس Vue.JS وجود دارد، عضویت در کانال تلگرامی جاب ویژن است که با این کار از جدیدترین و به‌روزترین فرصت های شغلی برنامه نویس vue js باخبر خواهید شد. همچنین می‌توانید گزینه ایمیل اطلاع‌رسانی را در پروفایل شخصی خود در سایت جاب ویژن فعال کنید تا از این موقعیت‌های شغلی از طریق ایمیل باخبر شوید.

جمع‌بندی

Vue.js که در سال 2013 توسط Evan You شروع به کار کرد، یکی از پرطرفدارترین فریم ورک های جاوا اسکریپت در عصر حاضر است. یادگیری آسان Vue و قالب‌بندی‌های تمیز آن از مزیت‌های بزرگ این فریم ورک است که آن را بین بسیاری از برنامه نویسان محبوب کرده است. Vue.js یک فریم ورک جدید است که در آینده نیز شاهد پیشرفت چشمگیر آن و افزایش تقاضای شغلی برای برنامه نویسان این حوزه خواهیم بود. هم‌اکنون 40 فرصت شغلی فعال برنامه نویس vue js در سایت جاب ویژن وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید و در صورت تمایل برای آن‌ها رزومه ارسال کنید.

برای ساخت رزومه نیز می‌توانید از رزومه ساز آنلاین جاب ویژن کمک بگیرید.

منبع: altexsoft.com

بدون دیدگاه