مزایای جستجو در بانک رزومه جاب ویژن برای کارفرمایان و سازمان‌ها

نوشته شده توسط زهرا مظاهری
زمان مطالعه: 5دقیقه
مزایای جستجو در بانک رزومه جاب ویژن برای کارفرمایان و سازمان‌ها

یکی از دغدغه‌های کارفرماها و بخش منابع انسانی، جستجو و پیدا کردن نیروی انسانی مناسب، حرفه‌ای و کارآمد است. در حال حاضر، متقاضیان زیادی برای مشاغل مختلف وجود دارند؛ اما آیا همه آن‌ها واجد شرایط و ویژگی‌های مدنظر کارفرما هستند؟ چطور می‌توان جستجوی کارجو را محدود کرد و دقیقا افرادی را که با شرایط کاری سازمان همخوانی دارند را پیدا کرد؟ بانک رزومه چیست و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

بانک رزومه یکی از امکانات و خدمات ویژه برای کارفرمایان و سازمان‌هاست که امکان جستجو در بین صدها و هزاران رزومه ثبت شده در سایت جاب ویژن را در اختیار کاربران محترم قرار می‌دهد. ده‌ها فیلتر و گزینه موجود به شما کمک می‌کند جستجوی خود را محدودتر و دقیق‌تر کنید تا رزومه‌هایی به شما نمایش داده شود که میزان انطباق بالایی با شرایط آگهی استخدام موردنظرتان داشته باشد.

مطالب مرتبط: ثبت آگهی استخدام رایگان

در این مقاله جاب ویژن قصد داریم بانک رزومه را به شما معرفی کنیم و در مورد نحوه استفاده و جستجو در بانک رزومه و فیلترها و گزینه‌های موجود صحبت کنیم.

بانک رزومه جاب ویژن چیست؟

ارائه خدمات هرچه بهتر و بیشتر به کارفرمایان در راستای پیدا کردن نیروی انسانی مناسب همیشه یکی از اهداف جاب ویژن بوده است. در همین راستا، با افزودن امکانات جدید و بهینه‌سازی خدمات قبلی، در تلاشیم تجربه کاربری بهتری را برای کارفرمایان و سازمان‌ها رقم بزنیم.

بانک رزومه جاب ویژن

بانک رزومه محل ذخیره تمامی رزومه‌های ثبت شده در سایت جاب ویژن است و کارفرمایان از طریق پنل کاربری خود امکان جستجو در این بانک را دارند. به این ترتیب، کارفرمایان و سازمان‌های محترم علاوه بر ثبت آگهی استخدام و دریافت رزومه از سوی کارجویان، خود نیز می‌توانند در بانک رزومه جستجو کنند تا فرآیند جذب و استخدام کوتاه‌تر شود و بهترین متقاضی را استخدام کنید.

طرز کار و نحوه جستجو در بانک رزومه

به منظور آشنایی بیشتر با سرویس بانک رزومه در ادامه نحوه کار با آن و جستجوی بهینه در بین رزومه‌های موجود را شرح خواهیم داد. بعد از ثبت نام در پنل کاربری خود، از نوار بالای صفحه روی گزینه جستجوی بانک رزومه کلیک کنید تا وارد پنل جستجو شوید.

فیلترهای اولیه بانک رزومه

بعد از ورود به صفحه بانک رزومه با چندین فیلتر و گزینه مواجه می‌شوید که جزء کاربردی‌ترین فیلترهای جستجو هستند.

انتخاب گروه شغلی و سابقه کار: این بخش مهم‌ترین و کاربردی‌ترین بخش جستجوست و به شما کمک می‌کند مرتبط‌ترین رزومه‌ها را مشاهده کنید. از بخش گروه شغلی، نام حوزه شغلی مورد نظر و در بخش بعد میزان سابقه کاری مدنظرتان را انتخاب کنید.

جنسیت: در صورتی که جنسیت متقاضی و کارجو برای شما اهمیت دارد در این بخش می‌توانید گزینه زن یا مرد را انتخاب کنید؛ چنانچه این موضوع اهمیت چندانی برای شما ندارد گزینه «تفاوتی ندارد» را انتخاب کنید.

سن متقاضی: در این بخش بازه سنی مدنظر خود را می‌توانید انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم به جز در مشاغلی که سن در آن‌ها اهمیت بالایی دارد، بازه زمانی سن را بازتر انتخاب کنید تا رزومه‌های بیشتری به شما نمایش داده شود.

محل سکونت: چنانچه محل کار در یک استان خاص قرار دارد و تمایل به جذب نیروی انسانی از همان استان را دارید در این بخش می‌توانید نام استان را انتخاب کنید. در صورتی که به دلایل مختلف مثل امکان دورکاری، محل سکونت کارجو برایتان اهمیتی ندارد گزینه «نمایش همه» را انتخاب بفرمایید.

حقوق موردانتظار کارجو: میزان حقوق و دستمزد یکی از مهم‌ترین مسائل در فرآیند جذب و استخدام است و هرچقدر حقوق مدنظر شما به حقوق موردانتظار کارجو نزدیک‌تر باشد زودتر می‌توانید فرد مناسب را پیدا کنید. در این بخش می‌توانید بازه حقوقی مدنظرتان را وارد کنید تا تنها رزومه‌هایی به شما نمایش داده شوند که حقوق درخواستی‌ آن‌ها مطابق با بازه حقوقی مورد نظر شما باشد.

زمان آخرین فعالیت کاربر: فعالیت کاربر و کارجو در سایت جاب ویژن شامل رفتارهایی مثل جستجوی موقعیت شغلی و ارسال رزومه برای کارفرمایان است. طبعا هرچقدر زمان آخرین فعالیت کاربر در سایت جدیدتر و به روزتر باشد نشان می‌دهد که کارجو آماده به کار است و هنوز استخدام نشده است. با انتخاب گزینه‌های موجود می‌توانید بازه زمانی آخرین فعالیت کاربر را مشخص بفرمایید.

فیلترهای بیشتر و امکان جستجوی دقیق‌تر

بررسی رزومه

برای اکثر کارفرماها و مدیران منابع انسانی، فیلترهای اولیه برای جستجوی رزومه به اندازه کافی کاربردی و مکفی هستند. اما در صورتی که تمایل دارید جستجوی خود را محدودتر و دقیق‌تر کنید روی «فیلترهای بیشتر» در انتخابی صفحه کلیک کنید. در این قسمت فیلترهای بیشتری وجود دارد که با انتخاب آن‌ها می‌توانید نتیجه جستجوی خود را مشخص‌تر کنید.

مطالب مرتبط: برای ثبت آگهی استخدام و جستجو در بانک رزومه جاب ویژن کلیک کنید.

وضعیت نظام وظیفه: برای بسیاری از سازمان‌ها و کارفرماها دارا بودن گواهی پایان خدمت برای جذب آقایان اهمیت بالایی دارد. چنانچه شما نیز به این موضوع اهمیت می‌دهید با انتخاب گزینه‌های «انجام شده» یا «در حال انجام» می‌توانید جستجوی دقیق‌تری در بین کارجویان آقا داشته باشید.
سازمان‌های قبلی: در صورتی که به دنبال کارجویی هستید که قبلا در یک سازمان و شرکت خاص کار کرده باشید یا عنوان شغلی مشخصی را داشته باشد در این بخش می‌توانید نام سازمان و عنوان شغلی قبلی را وارد کنید.

سابقه کار در صنایع مختلف: اگرچه در اولین فیلتر، امکان انتخاب گروه شغلی موردنظر وجود داشت؛ اما گاهی مواقع، کارفرما تمایل دارد متقاضیانی را به کار بگیرد که از قبل با صنعت و حوزه فعالیت او آشنایی کامل داشته باشد. این مورد به ویژه در مشاغل شناور مثل حسابدار، کارشناس فروش، برنامه نویس و دیجیتال مارکتینگ که در تمامی صنایع و حوزه‌ها فعال هستند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

دانشگاه محل تحصیل: برخی کارفرمایان و سازمان‌ها، دانشگاه محل تحصیل را نیز یکی از معیارهای گزینش و انتخاب کارجویان در نظر می‌گیرند و به طور مثال فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور مثل دانشگاه تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر را در اولویت جذب قرار می‌دهند. چنانچه این مورد برای شما و سازمانتان نیز اهمیت دارد در این بخش می‌توانید نام دانشگاه را وارد کنید.

سابقه کار مدیریتی: اگر برای مشاغل و موقعیت‌های شغلی مدیریتی به دنبال نیروی حرفه‌ای می‌گردید از این بخش می‌توانید داشتن سابقه مدیریتی را نیز به جستجو اضافه کنید.

رشته تحصیلی: در بسیاری از مشاغل مهندسی و موقعیت‌های شغلی تخصصی، نوع رشته تحصیلی و حتی مقطع تحصیلی نیز اهمیت بالایی دارد. در این قسمت صفحه بانک رزومه، می‌توانید مقطع تحصیلی و همینطور رشته دانشگاهی موردنظرتان را وارد کنید تا رزومه‌هایی به شما نمایش داده شوند که از این نظر کاملا منطبق با خواسته شما باشند.

آشنایی با زبان خارجه: آشنایی متوسط با زبان انگلیسی امروزه یکی از بایدها در هر شغل و موقعیتی است. اما برخی مشاغل بنا به ماهیت و زمینه کاری‌شان نیاز بیشتری به آشنایی و تسلط بر زبان‌های خارجی دارند. در این بخش می‌توانید نوع زبان و میزان مهارت متقاضی را مشخص کنید تا با جستجو در بانک رزومه ، زودتر فرد موردنظرتان را بیابید.

نرم افزار: آخرین فیلتر بانک رزومه ، انتخاب نرم افزارهایی است که اهمیت بالایی در موقعیت شغلی دارند. از منوی موجود می‌توانید اسم نرم افزار را پیدا کنید و به فیلترهای جستجو اضافه کنید.

آیا برای جستجو در بانک رزومه باید هزینه پرداخت کنیم؟

خیر، جستجو در بانک رزومه کاملا رایگان است و می‌توانید به کمک فیلترهای مختلف در این بانک جستجو کنید و نمونه رزومه‌ها را مشاهده کنید. محدودیتی برای جستجو وجود ندارد و می‌توانید به صورت نامحدود در بانک رزومه جستجو کنید و در صورتی که رزومه‌ای موردپسندتان بود آن را نشان کنید.

اما برای مشاهده اطلاعات تماس کارجو و برقراری ارتباط با او می‌بایست مبلغی را طبق تعرفه مشخص شده در سایت پرداخت بفرمایید.

جمع بندی

جاب ویژن همواره در تلاش برای ارائه خدماتی بهتر به کارفرمایان محترم بوده و میزان بالای رضایت کارفرمایان و سازمان‌ها نشان می‌‌دهد که جاب ویژن مسیر درستی را در پیش گرفته است. در بانک رزومه تمامی رزومه‌های ثبت شده توسط کارجویان ذخیره می‌شود و منبعی باارزش برای کافرمایان و پیدا کردن نیروی کار مدنظرشان است.

کارفرمایان و بخش منابع انسانی با استفاده از فیلترهای موجود می‌توانند جستجویی بهتر و بهینه‌تر در بانک رزومه داشته باشند و هرچه زودتر کارجوی موردنظرشان را بیابند و استخدام کنند. چنانچه هرگونه سوال یا ابهامی در مورد نحوه استفاده از بانک رزومه دارید می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی جاب ویژن تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

دسته بندی :
کارفرمایان
بدون دیدگاه