هر آنچه باید درباره استخدام برنامه نویس go، حقوق و بازار کار آن بدانید!

نوشته شده توسط ریحانه اهرابی
زمان مطالعه: 11دقیقه
هر آنچه باید درباره استخدام برنامه نویس go، حقوق و بازار کار آن بدانید!

اگر برنامه نویس باشید، به احتمال زیاد تابه‌حال اسم زبان برنامه نویسی go یا golang به گوشتان خورده است. البته به دلیل جوان بودن این زبان برنامه نویسی، هنوز تعداد زیادی برنامه نویس go در ایران وجود ندارد؛ بااین‌حال برخی شرکت‌ها، به استفاده از این زبان برای توسعه برنامه‌ها و وب‌سایت‌های خود روی آورده‌اند و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شده‌اند. به همین دلیل بسیاری از آن‌ها در حال استخدام برنامه نویس go هستند. در حقیقت به دلیل کم بودن برنامه نویسان go، شرکت‌هایی که از این زبان استفاده می‌کنند، حاضرند حقوق بسیار خوبی برای یک برنامه نویس ارشد زبان go نسبت به سایر زبان‌ها، پرداخت کنند.

پس اگر شما هم تاکنون، به‌راحتی از کنار این زبان رد شده‌اید و میزان اهمیت و وضعیت بازار کار و حقوق آن را نمی‌دانید، بهتر است ادامه این مطلب سایت استخدامی جاب ویژن را از دست ندهید.

برنامه نویسی go چیست؟

Go یا Golang یک زبان برنامه نویسی منبع باز (open source) است که بسیار ساده، مطمئن و کارآمد است. go ابتدا در سال 2007 توسط شرکت گوگل طراحی شد. در آن زمان، گوگل به‌سرعت در حال رشد بود و کدهایی که برای مدیریت زیرساخت‌های آن‌ها استفاده می‌شد، در حال پیچیده‌تر‌شدن بود. به همین دلیل، برخی از مهندسان شرکت گوگل احساس کردند که این پایگاه بزرگ و پیچیده، سرعت آن‌ها را کند می‌کند؛ بنابراین تصمیم گرفتند که یک زبان برنامه‌نویسی جدید، ساده و با عملکرد سریع را توسعه دهند.

Go توسط رابرت گریسمر، راب پایک و کن تامپسون طراحی و در سال 2012 به‌صورت عمومی منتشر شد. این زبان برنامه‌نویسی، به‌سرعت به محبوبیت شگفت‌انگیزی رسید و به یکی از برجسته‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی مدرن تبدیل شد.

مزایای زبان برنامه نویسی go

مزایای برنامه نویسی go

دلیل اصلی محبوبیت زبان برنامه نویسی golang این است که در مقایسه با سایر زبان‌های برنامه نویسی مانند C، مزیت‌های زیادی دارد. شناسایی بهتر خطاها در زمان اجرا و سرعت بسیار زیاد go، آن را از سایر زبان‌ها مانند Ruby، Node.js یا جاواسکریپت که ممکن است گاهی نتایج دلخواه را به ارمغان نیاورند، متفاوت کرده است. در ادامه به چند مزیت مهم زبان go اشاره کرده و هرکدام را شرح می‌دهیم.

اجرای آسان

GoLang یک زبان کامپایلر است؛ یعنی می‌تواند مستقیم کدهایی را که توسط برنامه نویسان نوشته می‌شود، به زبان سیستم و کامپیوتر تبدیل و آن‌ها را اجرا کند. تفاوت زبان‌های کامپایلری با زبان مفسری در این است که کدهایی که به زبان کامپایلری نوشته‌ شده‌اند به‌صورت یکجا توسط سیستم ترجمه‌ شده و اجرا می‌شوند؛ اما در زبان مفسری، کدها خط به خط ترجمه و اجرا می‌شوند. مزیت زبان کامپایلری در اجرای آسان‌تر کدها و سرعت بالاتر آن است.

استخدام

یادگیری آسان

یکی دیگر از دلایل استفاده از go یادگیری آسان آن است. استفاده از زبان برنامه نویسی Go برای برنامه نویسان نرم‌افزار، بسیار راحت است؛ مخصوصاً اگر تسلط کافی نیز روی زبان‌های C یا جاوا داشته باشند. در این زبان، کلیدواژه‌ها و سینتکس‌ها (syntax) ممکن است کمی متفاوت باشند؛ اما رویکردی مشابه زبان C دارد که برنامه نویسان در زمان کوتاهی با آن آشنا می‌شوند.

قابلیت انجام چندین تسک هم‌زمان

زبان برنامه نویسی go، دارای گوروتین (Goroutines) است. گوروتین‌ها توابعی هستند که می‌توانند هم‌زمان و مستقل اجرا شوند؛ به همین دلیل این زبان، توانایی اجرا و پشتیبانی‌ هم‌زمان دارد. گوروتین‌ها تنها 2 کیلوبایت حافظه را اشغال می‌کنند که در صورت نیاز به اجرای چندین فرآیند، عملکرد آن را بسیار راحت می‌کند.

توابع گوروتین در go، برعکس توابع زبان جاوا است که برای اجرا، حافظه زیادی را اشغال می‌کنند. از نظر فنی، برنامه نویسان go می‌توانند میلیون‌ها گوروتین را بدون اشکال در سیستم اجرا کنند.

داشتن کتابخانه استاندارد هوشمند

کاربران Go بدون نیاز به توسعه یا یادگیری کتابخانه‌های پیچیده، می‌توانند کارهای زیادی با این زبان انجام دهند. کتابخانه استانداردی که همراه زبان go وجود دارد، زیاد پیچیده نیست و خطاهای ناشی از نامتعارف بودن نام توابع را کاهش می‌دهد. با استفاده از کتابخانه استاندارد go، کارهایی را که نیاز به کدهای پیچیده در زبان‌های دیگر دارند، می‌توان با یک خط کد از طریق این زبان انجام داد.

وابستگی go به شرکت گوگل

بدیهی است که شرکت گوگل به این زودی‌ها اهمیت چشم‌گیر خود را در صنعت از دست نمی‌دهد و تقریباً غیرممکن است که در آینده‌ی نزدیک در فضای موتورهای جستجوگر رقیبی پیدا کند. زبان برنامه نویسی go توسط شرکت گوگل و مهندسان آن طراحی شده است و گوگل از این زبان پشتیبانی می‌کند و همین امر مزیت خیلی بزرگی برای برنامه نویسان golang محسوب می‌شود.

برای مشاهده فرصت‌های استخدام برنامه نویس go کلیک کنید.

معایب زبان برنامه نویسی go

بدیهی است که هر زبان برنامه نویسی، علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز هست. زبان go هم از این قاعده مستثنا نیست و به دلیل آن‌که یک ‌زبان جدید و جوان است، می‌توان گفت که هنوز جای پیشرفت‌های زیادی دارد و مشکلات و معایب خاص خود را برای برنامه نویسان به همراه می‌آورد. در ادامه به برخی از معایب زبان برنامه نویسی golang اشاره می‌کنیم.

سادگی بیش‌ازحد

یکی از مزایای اصلی زبان Go نیز یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف آن است. درست است که golang یک زبان آسان است؛ اما همین موضوع عدم تنوع را نیز با خود به همراه دارد. این زبان با سادگی خود، فضا را برای کد نویسی بی‌نظم باز می‌کند و می‌تواند برای پروژه‌های بزرگ به یک مانع تبدیل شود.

رزومه ساز

جدید بودن

go هنوز هم یک زبان جوان محسوب می‌شود و این بدان معناست که از جهات مختلف نمی‌تواند با برخی از زبان‌های قدیمی‌تر مانند جاوا که مجموعه عظیمی از کدهای ساخته‌شده و کتابخانه‌های جدیدی دارد، رقابت کند. درست است که Go از زبان‌های هم سن خودش پیشرفته‌تر است؛ اما هنوز از نظر پشتیبانی کتابخانه‌ها راه طولانی‌ای در پیش دارد.

عدم محبوبیت کافی بین برنامه نویسان

همان‌طور که گفتیم، زبان go توسط شرکت گوگل طراحی ‌شده است تا ابزار مؤثری برای مهندسان گوگل باشد. همین امر، باعث پیدایش ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای در این زبان شده است؛ اما هنوز نتوانسته است محبوبیت زیادی برای خود در جهان پیدا کند. این در حالی است که زبان جاوا اسکریپت به یک زبان برنامه نویسی پیچیده معروف است و پایتون نیز در دنیای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها جایگاه خوبی پیدا کرده است. همچنین شرکت‌های رقیب گوگل ممکن است در سرمایه‌گذاری روی زبان go که متعلق به رقیبشان است، مردد بمانند.

چه شرکت‌های معروفی از زبان برنامه نویسی goalng استفاده می‌کنند؟

شرکت هایی که از زبان برنامه نویسی go استفاده می کنند

در اینجا به برخی از شرکت‌های بزرگی که از زبان go استفاده می‌کنند اشاره می‌کنیم.

 • گوگل: گوگل کروم و گوگل ارث (google earth) با این زبان طراحی شده‌اند. همچنین یوتیوب و موتور گوگل اپ (google app engine) نیز از go استفاده می‌کنند.
 • Uber: یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که از Golang استفاده می‌کند Uber است که از این زبان، برای پیدا‌کردن لوکیشن کاربران و ارائه محصولات استفاده می‌کند.
 • دراپ باکس: Dropbox، یکی از پیشروان خدمات محاسبات ابری، یکی دیگر از شرکت‌های بزرگی است که از Golang استفاده می‌کند. دراپ باکس به این زبان نیاز دارد تا سیستم‌های خود را به شیوه‌ای کارآمدتر مقیاس بندی کند.
 • Soundcloud: به دلیل تایپ استاتیک و کامپایل سریع زبان Go، توانایی انجام تجزیه‌وتحلیل استاتیک در زمان مناسب برای این اپلیکیشن فراهم شده است.
 • Dailymotion: دیلی موشن یک وب‌سایت پخش ویدئو است. استفاده از زبان go امکان انجام تعداد زیادی اتوماسیون را برای این وب‌سایت فراهم آورده است.

مطلب مرتبط: موقعیت های استخدام برنامه نویس گو

وضعیت بازار کار استخدام برنامه نویس go

امروزه تعداد زیادی از شرکت‌ها، به دنبال برنامه‌نویسانی هستند که با زبان Go آشنایی داشته باشند؛ زیرا هم‌اکنون، برخی از این شرکت‌ها، برنامه‌ها یا وب‌سایت‌هایی را که تا قبل از این با زبان ++C یا جاوا نوشته می‌شد، با Golang توسعه می‌دهند.

Golang برای انجام پروژه‌های کوچک، بسیار کارآمد است و پیش‌بینی می‌شود که در آینده، تقاضا برای استخدام برنامه نویس go افزایش یابد. همچنین به دلیل کم بودن تعداد برنامه نویسان Golang، بازار کار آن رقابتی نیست و برنامه نویسان سطح متوسط و ارشد go نیز در صورت استخدام، حقوق بسیار بالایی دریافت می‌کنند.

به‌طورکلی، می‌توان گفت که Golang پیشرفت شغلی امیدوار‌کننده‌ای دارد و بدون شک در سال‌های آینده، بازار کار استخدام برنامه نویس go رونق بسیاری خواهد داشت. بنابراین اگر شما هم به این زبان علاقه دارید، بهتر است از همین‌الان یادگیری آن را شروع کنید.

هم‌اکنون نیز فرصت های شغلی متعددی در سایت استخدام آنلاین برای برنامه نویس go وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید به‌صورت رایگان رزومه‌تان را برای آن‌ها ارسال کنید.

چه مشاغلی نیاز به استخدام برنامه نویس go دارند؟

حوزه فعالیت برنامه نویسان golang می‌تواند گسترده باشد و این افراد می‌توانند تحت عناوین شغلی مختلفی استخدام شوند. مهندسان داده و مدیران پایگاه داده ممکن است از زبان Go در مشاغل خود استفاده کنند. همچنین اغلب برنامه نویسان go را مهندسان نرم‌افزار تیم‌های بک‌اند تشکیل داده‌اند. توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها و توسعه‌دهندگان ابری (cloud developers) نیز Golang را همراه با زبان‌های دیگر برنامه نویسی، به کار می‌گیرند.

حقوق برنامه نویس goalng در ایران چقدر است؟

حقوق برنامه نویس go

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد، تعداد برنامه نویسان go مخصوصاً در کشور ایران به دلیل تازه و جوان بودن این زبان زیاد نیست. همچنین اغلب شرکت‌ها به استخدام برنامه نویس go در سطوح ارشد یا متوسط نیاز دارند. به همین دلیل اگر شما در این زبان حرفه‌ای باشید و تسلط کافی داشته باشید، در صورت استخدام، حقوق بسیار بالایی دریافت خواهید کرد.

برای آن‌که به‌طور دقیق‌تری به درآمد این برنامه نویسان نگاهی بیندازیم، خلاصه‌ای از گزارش افزایش حقوق 1400 سایت جاب ویژن را در اینجا برای شما شرح می‌دهیم. در این گزارش، بین 46 نفر از برنامه نویسان go در ایران، نظرسنجی‌ای صورت گرفته است و میانگین حقوق آن‌ها در شهر تهران گزارش شده است. برای شهرهای دیگر ایران متأسفانه آماری در دسترس نیست.

شغل کمترین حقوق میانگین حقوق بیشترین حقوق
برنامه نویس go 4/5 میلیون تومان 11/7 میلیون تومان 24/9 میلیون تومان

ستون اول این جدول یعنی کمترین حقوق، نشان‌دهنده آن است که 5 درصد افراد حاضر در این نظرسنجی، حقوقی کمتر از 4/5 میلیون تومان دریافت می‌کنند. همچنین آخرین ستون یعنی بیشترین حقوق، به این معناست که 5 درصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، ماهیانه بالاتر از 24/9 میلیون تومان درآمد دارند.

برای مشاهده فرصت های استخدام برنامه نویس golang کلیک کنید.

وظایف و مسئولیت‌های شغلی برنامه نویس go

تمرکز اصلی یک برنامه نویس go، همکاری با سایر اعضای تیم برای طراحی زیرساخت‌ها و حل مشکلات کیفیت محصول است. این برنامه نویسان وظایف گسترده‌ای دارند که هنگام استخدام با جزئیات برای آن‌ها شرح داده می‌شوند. همچنین، در اغلب آگهی های استخدام برنامه نویس go، شرح وظایف کلیدی و مسئولیت‌های مهم، برای مطالعه کارجویان وجود دارد.

در اینجا، به برخی از مهم‌ترین وظایف یک برنامه نویس golang اشاره ‌کرده‌ایم که برای اکثر کارفرمایان بسیار مهم است:

 • همکاری با سایر برنامه نویسان برای طراحی، توسعه، تست، انتشار و بهبود خدمات
 • حفظ استانداردها، شیوه‌ها و اصول توسعه
 • ساخت نرم‌افزارهای مقیاس‌پذیر و قابل نگهداری
 • نوشتن کدهای مقیاس‌پذیر، قوی، قابل‌آزمایش و کارآمد
 • طراحی لایه‌های مختلف برنامه‌ها
 • اجرای اقدامات امنیتی و حفاظت از داده‌ها
 • توسعه اجزای مختلف پایگاه داده مانند ذخیره‌سازی، کوئری‌ها و محرک‌ها (triggers)

برای مشاهده آگهی های استخدام برنامه نویس go کلیک کنید.

مقایسه زبان برنامه نویسی go با زبان پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی شی‌ءگرا است که خوانایی، سادگی و تایپ پویایی دارد و آن را به گزینه‌ای ایده آل برای توسعه سریع برنامه‌ها تبدیل کرده است. همچنین، پایتون یکی از سریع‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است و به خطوط کدهای بسیار کمی نیاز دارد.

بسیاری از برنامه نویسان ممکن است در ابتدای راه مطمئن نباشند که کدام زبان برنامه نویسی برای یادگیری آن‌ها بهتر است و به کارشان می‌آید. به همین دلیل در ادامه چندین تفاوت کلیدی go و پایتون را برای شما شرح داده‌ایم تا با ذهنی بازتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

برای مبتدیان برنامه نویسی زبان پایتون بهتر است یا golang؟

پایتون برای برنامه نویسان مبتدی بسیار بهتر از go است. یادگیری Go برای مبتدیان امکان‌پذیر است؛ اما بسیاری از ویژگی‌ها و مزایای اصلی Golang توسط برنامه نویسان حرفه‌ای بهتر درک می‌شود.

دلایلی که زبان پایتون برای مبتدیان بهتر است عبارت‌اند از:

 • به زبان انگلیسی راحت خوانده می‌شود.
 • سرعت آن برای یک فرد مبتدی، خوب است.
 • برای هر پروژه‌ای که یک برنامه نویس مبتدی بخواهد آن را انجام دهد، کارآمد است.

برای برنامه نویسان حرفه‌ای یادگیری کدام زبان بهتر است؟

زبان برنامه نویسی go برای برنامه نویسان حرفه‌ای که می‌خواهند زبان دیگری یاد بگیرند، بهتر از پایتون است؛ زیرا کد نویسی و خواندن آن ساده است و بسیار سریع‌تر از کد پایتون اجرا می‌شود. همچنین در go برعکس پایتون، هیچ‌گونه سردرگمی‌ای برای استفاده از نسخه‌های مختلف آن وجود ندارد. go برای انجام پروژه‌های بزرگ بسیار کارآمد است؛ بنابراین اگر یک برنامه نویس مجرب هستید، Golang یک زبان عالی، آسان و مفید برای شما است.

کدام زبان برنامه نویسی آینده بهتری دارد؟ پایتون یا go؟

معمولاً نمی‌شود آینده را به‌طور دقیقی پیش‌بینی کرد؛ اما می‌توان حدس زد که آینده زبان برنامه نویسی go کمی بهتر از پایتون است. با این اوصاف، پایتون نیز هنوز در مسیر پیشرفت و رشد زیادی قرار دارد و تا آینده‌ای نزدیک هیچ‌کدام از این دو زبان، قدیمی و غیرقابل استفاده نخواهند شد. به‌طورکلی، می‌توان گفت ازآنجایی‌که شرکت گوگل تا سال‌های زیادی پابرجا خواهد ماند، زبان golang با داشتن نام تجاری گوگل و ویژگی‌های کارآمد و آسان آن، آینده روشن‌تری نسبت به زبان پایتون دارد.

از تفاوت‌های دیگری که این دو زبان با یکدیگر دارند، می‌توان به‌طور خلاصه به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • در برنامه نویسی با زبان go، می‌توان هم‌زمان چند تسک را باهم انجام داد؛ درصورتی‌که در پایتون، هیچ مکانیسم هم‌زمانی داخلی وجود ندارد.
 • Go برای برنامه نویسی سیستم (system programming) ایده آل است؛ درحالی‌که پایتون، یک زبان رایج برای حل مشکلات علم داده (data science) است.
 • محیط برنامه نویسی go از وراثت (inheritance) پشتیبانی نمی‌کند؛ درحالی‌که پایتون قابلیت وراثت دارد. (وراثت به این معناست که یک کلاس در محیط برنامه نویسی، می‌تواند ویژگی‌ها و روش‌های کلاس دیگر را به ارث ببرد.)

چگونه برنامه نویس go شویم؟

چگونه برنامه نویس go شویم

یادگیری و تغییر به زبان Go برای کسانی که با زبان C آشنایی دارند، نسبتاً آسان است. همچنین کسانی که اول راه برنامه‌نویسی هستند و قصد یادگیری زبان go را دارند، بهتر است تمام مراحل و راه‌هایی را که باید برای تسلط به این زبان طی کنند، از قبل بدانند. به همین دلیل در ادامه، این مراحل را برای شما با جزئیات شرح داده‌ایم تا مسیر یادگیری و شغلی بهتری را برای خود بسازید و در انتها، به‌راحتی بتوانید به عنوان برنامه نویس go استخدام شوید.

اصول اولیه زبان go را بیاموزید

برای تبدیل‌شدن به یک برنامه نویس Go، باید درک کاملی از این زبان و سینتکس‌های آن (syntax) داشته باشید. برای این کار می‌توانید با خودآموزی و نصب زبان شروع کنید یا در دوره‌های آنلاین آموزش برنامه نویسی go شرکت کنید.

مسیر یادگیری شما تا حد زیادی به میزان تجربه‌تان بستگی دارد. اگر کاملاً با برنامه نویسی آشنا هستید، یادگیری go برای شما آسان خواهد بود. از طرفی دیگر، مبتدیان برنامه نویسی بهتر است با اصول اولیه مانند نام فایل‌ها، کلمات کلیدی و شناسه‌ها شروع کنند.

اگر قبلاً هم تجربه برنامه نویسی دارید، توصیه می‌شود Go را از ابتدا یاد بگیرید؛ زیرا این زبان بر اساس مدلی متفاوت از زبانی که قبلاً استفاده می‌کردید ساخته شده است و با برنامه‌نویسی‌های شی‌ءگرای دیگر متفاوت است.

در یادگیری کتابخانه‌ها و سایر ابزارهای Golang حرفه‌ای شوید

پس از آشنایی با اصول اولیه زبان go، باید به سراغ کتابخانه‌ها و ابزارهایی بروید که استفاده از Go را آسان‌تر می‌کنند. اکثر شرکت‌ها، هنگام استخدام برنامه نویس go، انتظار دارند که به‌عنوان یک برنامه نویس به فریم‌ورک‌ها، کتابخانه‌ها و دیتابیس‌های زبان go مسلط باشید. این سه مورد از مهم‌ترین چیزهایی هستند که باید در ابتدای راه بیاموزید؛ درحالی‌که بقیه موارد را می‌توان هنگام کار کردن با go آموخت.

تست کردن با زبان Go را بیاموزید

تست در برنامه نویسی مهارت مهمی است که اکثر برنامه نویسان باید آن را بلد باشند. تست، فرآیند اجرای یک برنامه با هدف یافتن خطا است. در حقیقت برای اینکه یک نرم‌افزار خوب کار کند باید عاری از خطا باشد و اگر تست با موفقیت انجام شود، تمام خطاها را از نرم‌افزار حذف می‌کند.

به‌عنوان یک برنامه نویس Go، شما در حال تولید محصولات برای دنیای واقعی هستید، بنابراین باید محصولات خود را برای استفاده و اطمینان بخشی از آن‌ها تست کنید.

الگوهای زبان Go را درک کنید

اکثر کارفرمایان در هنگام استخدام برنامه نویس go، انتظار دارند که کارجویان، الگوهای طراحی زبان Go را بلد باشند. الگوی طراحی، یک راه‌حل کلی و تکرار‌شونده برای یک مشکل رایج در طراحی نرم‌افزار است.

اگر برنامه نویس هستید، ممکن است با الگوهای طراحی آشنا باشید؛ بنابراین می‌توانید یادگیری آن‌ها را با زبان Go نیز به‌راحتی شروع کنید؛ اما اگر مبتدی هستید، بهترین راه برای یادگیری آن، برنامه نویسی و انجام پروژه‌های مختلف است.

پروژه‌های عملی انجام دهید

هنگامی‌که این مراحل را پشت سر گذاشتید، نمونه کارهایی را برای قرار دادن در رزومه خود درست کنید. با این کار، کارفرماها تجربه واقعی کار با Golang را در شما می‌بینند. همچنین، ثابت شده است که بهترین راه برای تسلط بر زبان go، ساخت محصولات کارآمد با آن است؛ بنابراین هرچه بیشتر پروژه انجام دهید، بیشتر می‌آموزید.

سؤالات مصاحبه برنامه نویسی go را از قبل تمرین کنید

آمادگی قبلی برای سؤالات یک مصاحبه شغلی به شما کمک می‌کند تا برای مصاحبه آماده شوید و استرس کمتری داشته باشید.
برخی از سؤالات متداول برای مصاحبه استخدام برنامه نویس go عبارت‌اند از:

 • گوروتین (goroutin) چیست و چگونه مانع آن می‌شوید؟
 • چگونه می‌توان نوع متغیر را در زمان اجرا بررسی کرد؟
 • چگونه رشته‌ها (strings) را در Go به هم متصل می‌کنید؟
 • Go 2 چیست؟
 • و…

در انتهای همه مراحلی که در بالا به آن اشاره کردیم، باید همیشه به خاطر داشته باشید که برای موفقیت در هر شغلی، هرچه بیشتر تجربه کسب کنید و پروژه‌های بزرگ‌تری انجام دهید، پیشرفت بیشتری خواهید کرد و رزومه قوی‌تری نیز برای خود خواهید ساخت. در یادگیری زبان برنامه نویسی go، نقطه شروع یادگیری تا حد زیادی به دانش پایه‌ای شما بستگی دارد؛ اما توصیه می‌شود که از ابتدایی‌ترین مراحل یادگیری این زبان شروع کنید.

برای مشاهده فرصت‌های استخدام برنامه نویسی تمام زبان‌ها کلیک کنید.

جمع‌بندی

go یا golang یک زبان برنامه نویسی شی‌ءگرا است که توسط شرکت گوگل در سال 2012 وارد بازار شده است. این زبان در سال‌های اخیر محبوبیت خوبی پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود که در آینده، رشد چشمگیری داشته باشد و بسیاری از برنامه نویسان و شرکت‌های بزرگ به استفاده از این زبان روی بیاورند.

بازار کار استخدام برنامه نویس go، به دلیل کم بودن برنامه نویسان این حوزه، رقابتی نیست و برای افرادی که به این زبان تسلط کافی دارند، بسیار خوب است. همچنین حقوق دریافتی یک برنامه نویس متوسط یا ارشد go، به دلیل کم بودن این افراد، نسبتاً بالا است.

برای مشاهده فرصت ‌های استخدام برنامه نویس go، می‌توانید سری به سایت کاریابی آنلاین جاب ویژن بزنید و این موقعیت‌های شغلی را در هر شهری از ایران مشاهده کنید. همچنین می‌توانید به‌صورت رایگان، برای آن‌ها رزومه‌تان را بفرستید. برای ساخت رزومه نیز، می‌توانید از رزومه ساز آنلاین جاب ویژن کمک بگیرید.

منبع: acloudguru.com

بدون دیدگاه