استخدام کارگر در کارخانه های کرج و راهنمای استخدام در این کارخانه‌ها

نوشته شده توسط امیر ظاهری
زمان مطالعه: 5دقیقه
استخدام کارگر در کارخانه های کرج و راهنمای استخدام در این کارخانه‌ها

کرج، مرکز استان البرز و از صنعتی‌ترین شهرهای ایران است. روزانه، تعداد زیادی فرصت استخدام کارگر در کارخانه های کرج در سایت استخدامی جاب ویژن منتشر می‌شود. کارجویان محترم کرجی می‌توانند در صورت داشتن شرایط لازم، برای این فرصت‌ها رزومه بفرستند.

مهم‌ترین کارخانه‌های کرج، کارخانه‌های داروسازی هستند که بخش زیادی از فرصت های استخدام کرج مربوط به آن‌ها است. به دلیل حساسیت زیاد در کار داروسازی، این شرکت‌ها حتی در استخدام کارگر نیر شرایط سخت‌گیرانه‌ای دارند. در حاشیه‌ی شهر کرج، شهرک‌های صنعتی متعددی قرار دارد که میزبان صنایع مهمی مثل صنایع غذایی و صنایع شیمیایی هستند.

استخدام

از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی کرج می‌توان به شهرک صنعتی سیمین دشت، شهرک صنعتی اشتهارد و شهرک صنعتی هشتگرد، اشاره کرد. شهرک صنعتی اشتهارد، بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران است. به علاوه، یک منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی در نزدیکی فرودگاه پیام کرج قرار دارد.

استان البرز دارای بیش از ۳۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی است که فرصت‌های شغلی متعددی را هم برای کارگران و هم برای نیروهای کار تحصیل کرده و متخصص، ایجاد کرده‌اند.

از مهم‌ترین کارخانه‌‌های کرج می‌توان به کارخانه‌ی شرکت داروسازی برکت، کارخانه‌ی شرکت داروسازی و تولید فرآورده‌های بیولوژیکی سیناژن، کارخانه‌ی قند و شکر کرج، کارخانه‌ی تراورس کرج، کارخانه شهرداری کرج، کارخانه کرج پلاست، کارخانه‌ی اکسیژن کرج، کارخانه‌ی هوایار، کارخانه البرز ماشین، کارخانه‌ی گلستان پلاستیک، کارخانه ایران رادیاتور و … اشاره کرد.

در این مقاله از سایت استخدامی می‌خواهیم در رابطه با استخدام کارگر در کارخانه های کرج صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با مهم‌ترین صنایع و کارخانه‌های کرج

صنایع و کارخانه های مهم کرج

شهر کرج، مرکز استان البرز، یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور است. این شهر در محاصره‌ی شهرک‌های صنعتی متعددی قرار دارد و شهرک صنعتی اشتهارد کرج، بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران است.

صنعت اصلی استان البرز، صنعت داروسازی است و بزرگ‌ترین داروسازی‌های ایران، در نزدیکی مرکز استان البرز قرار دارند.

نگاهی کوتاه به وضعیت صنعت در استان البرز و کار در کارخانه های کرج

استان البرز هر چقدر در بخش کشاورزی ضعیف عمل کرده اما در بخش صنعت، بسیار قوی است. بیش از ۴۲ درصد از نیروی کار فعال استان البرز، در بخش صنعت مشغول به کار هستند و این آمار، حاکی از فرصت‌های متعدد استخدام کارگر در کارخانه های کرج است. البته فرصت‌های زیادی برای کار در کارخانه های کرج برای نیروهای کار تحصیل کرده و متخصص نیز وجود دارد.

کارخانه‌های ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، صنایع غذایی و نوشیدنی و مواد دارویی و شیمیایی، به ترتیب، بیشترین میزان ارزش افزوده را در استان البرز به خود اختصاص داده‌اند.

رزومه ساز

منطقه‌ی اقتصادی پیام با میزبانی از کارخانه‌های فرآورده‌های غلات، آرد و نشاسته، کارخانه‌های صابون و شوینده، کارخانه‌‌های مواد غذایی پروتئینی و کارخانه‌های مواد شیمیایی و سوختی، نقش مهمی در تولید محصولات صادراتی در استان البرز دارد.

مهم‌ترین شرکت‌های کرج و سهم آن‌ها از استخدام کارگر در کارخانه های کرج

بدون شک، داروسازی‌های بزرگی که در شهرک‌های صنعتی مختلف در حاشیه‌ی شهر کرج قرار دارند، از مهم‌ترین کارخانه‌های این شهر هستند. این داروسازی‌ها سهم زیادی از استخدام کارگر در کارخانه های کرج را به خود اختصاص داده‌اند. البته، همانطور که پیش از این گفتیم، استخدام کارگر در یک شرکت داروسازی به دلیل حساسیت بالای این کار، شرایط سخت‌گیرانه‌تری در مقایسه با سایر شرکت‌ها دارد.

به غیر از کارخانه‌های داروسازی، کارخانه‌های دیگری نیز در شهرک‌های صنعتی شهر کرج قرار دارند که فصت‌های شغلی زیادی برای کارگران و البته، نیروهای کار متخصص در رشته‌های متنوع فرآهم آورده‌اند.

شرکت داروسازی برکت

کارخانه داروسازی برکت

شرکت داروسازی برکت، تولید کننده‌ی واکسن کووبرکت که با نماد برکت در بورس اوراق بهادار تهران حاضر است، به دلیل وابستگی خود به ستاد اجرایی فرمان امام و بودجه‌های کلانی که در اختیار دارد، در حال حاضر توانسته خودش را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دارویی در کشور مطرح کند. این شرکت به قدری بزرگ است که شهرک داروسازی خودش را دارد.

شرکت‌های داروسازی سبحان دارو، البرز دارو، ایران دارو، تولید دارو و … در فهرست شرکت‌های تابعه‌ی هلدینگ برکت قرار دارند. مجموعه‌ی برکت بیش از ۱۴ درصد از داروهای ضروری کشور را تأمین می‌کند و سهم بسیار زیادی از استخدام کارگر در کارخانه های کرج را به خودش اختصاص داده است.

شهرک صنعتی دارویی برکت در کیلومتر ۱۰ جاده‌ی کرج-قزوین، قرار دارد. این شهرک صنعتی، ۲۰۰ هکتار زمین دارد که ۱۰۰ هکتار آن در اختیار واحدهای صنعتی مختلف است. یک زنجیره‌ی کامل تولید دارو در این شهرک صنعتی وجود دارد و جابه‌جایی پرسنل بین واحدهای صنعتی مختلف، به راحتی امکان‌پذیر است.

برکت علاوه بر ایجاد فرصت‌های اشتغال برای نیروهای کار غیرتخصصی و کارگران، فرصت‌های شغلی متعددی برای نیروهای کار متخصص و تحصیل کرده نیز فرآهم آورده است. این شرکت، بیش از ۳۵۰۰ نیروی کار تخصصی در حوزه‌ی سلامت و داروسازی دارد.

کارخانه داروسازی سها

شرکت داروسازی سها در کمال‌شهر کرج، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی است که فاز یک آن به تازگی افتتاح شده و فازهای دیگر آن در دست ساخت است. فرصت‌های شغلی متعددی برای نیروهای کار غیرتخصصی به منظور اشتغال در این شرکت داروسازی بزرگ وجود دارد.

شرکت داروسازی سها یکی از قدیمی‌ترین داروسازی‌های ایران است که تاریخ تأسیس آن به سال ۱۳۲۷ باز می‌گردد. کارخانه داروسازی سها در کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج و رو به روی شهرک وردآورد قرار دارد. اگر در حد فاصل تهران تا کرج زندگی می‌کنید، این شرکت داروسازی، فرصت‌های استخدام متعددی برای شما دارد و از طریق متروی وردآورد می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

کارخانه تولید لوازم خانگی مادیران

لوازم خانگی مادیران

این کارخانه قرار است بزرگ‌ترین کارخانه‌ی تولید کننده‌ی لوازم خانگی در ایران باشد. این شرکت که در سال ۱۳۴۳ تأسیس شده، بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی محصولات IT در ایران است. به علاوه، مادیران بهترین برند تلویزیون ایرانی، یعنی ایکس ویژن را تولید می‌کند.

کارخانه‌ی بزرگ مادیران در حال حاضر در حال جذب نیروی انسانی است و تا چند سال آینده، فرصت‌های شغلی متعددی در این کارخانه برای نیروهای کار تخصصی و غیرتخصصی ایجاد خواهد شد و قطعا این کارخانه، سهم زیادی از استخدام کارگر در کارخانه های کرج خواهد داشت.

شرایط کار کردن در کارخانه‌ی تولید لوازم خانگی مادیران بسیار خوب است و به کسانی که علاقه‌مند به کار کردن در کارخانه‌های کرج هستند، توصیه می‌کنیم که برای این برند مطرح لوازم خانگی ایران، رزومه بفرستند.

کارخانه‌ی هوایار

اگر به کار کردن در حوزه‌ی هوای فشرده و کمپرسور علاقه دارید، می‌توانید برای شرکت هوایار رزومه بفرستید. این شرکت، یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید کننده‌ی کمپرسور و انواع گازهای فشرده در ایران است.

کارخانه هوایار در کیلومتر ۵ آزادراه کرج-قزوین و در شهرک صنعتی بهارستان قرار دارد. این شرکت، که در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده است، تولید کننده‌ی اصلی ژنراتورهای اکسیژن و نیتروژن در کشور است.

کارخانه‌ی صنایع غذایی میهن

صنایع غذایی میهن، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنایع غذایی در ایران است که سهم بالایی از استخدام کارگر در کارخانه های کرج دارد. این شرکت، علاوه بر نیروی کار غیرتخصصی و کارگر ساده، نیاز بالایی به استخدام مهندس صنایع غذایی، مهندس شیمی و مهندس کشاورزی دارد.

برای مطالعه‌ی آگهی‌های استخدام کرج، کلیک کنید.

شرایط استخدام کارگر در داروسازی کرج

همانطور که گفتیم، صنعت اصلی استان البرز، صنعت داروسازی است و تقریبا تمامی داروسازی‌های مهم کشور در حاشیه‌ی شهر کرج قرار دارند. این کارخانه‌ها، علاوه بر نیاز به نیروی کار تخصصی به نیروی کار غیرتخصصی هم نیاز دارند. البته، حتی استخدام کارگر در داروسازی کرج، شرایط خاص خودش را دارد.

از آنجایی که کارخانه‌های داروسازی، مکان‌هایی حساس و پر از دستگاه‌های ظریف، گران قیمت و دارای فناوری‌های پیشرفته هستند، معمولا از کارگران انتظار می‌رود که شرایط زیر را داشته باشند:

  • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  • آشنایی نسبی با زبان انگلیسی
  • سابقه‌ی کار در صنایع مشابه مثل کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی و فرآورده‌های بیولوژیک

به علاوه، از آن جایی که اکثر این شرکت‌ها، وابستگی زیادی به دولت دارند، تنها کارگران دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی را استخدام می‌کنند.

استخدام کارگر خط تولید در کرج امروز

استخدام کارگر در خط تولید کرج

برای پیدا کردن آگهی‌های استخدام کارگر خط تولید در کرج امروز می‌توانید به وب‌سایت کاریابی جاب ویژن سر بزنید. در صفحه‌ی اول این وب‌سایت و در بالای صفحه، فیلتر «شهر» را روی گزینه‌ی «کرج-البرز» یا «تمامی شهرهای البرز» قرار دهید و سپس روی دکمه‌ی «جستجو در مشاغل» کلیک کند. روزانه تعداد زیادی آگهی استخدام کارگر در کارخانه های کرج منتشر می‌شود. شما می‌توانید در جاب ویژن، به صورت رایگان برای این آگهی‌های استخدامی، رزومه بفرستید.

جمع‌بندی

شهر کرج یکی از صنعتی‌ترین شهرهای ایران و قطب داروسازی کشور است. بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران، یعنی شهرک صنعتی اشتهارد به همراه تعداد زیادی شهرک صنعتی دیگر که میزبان کارخانه‌های متعدد صنایع غذایی، لوازم الکترونیکی، ماشین آلات صنعتی، صنایع پلاستیک و پلیمر و … هستند، در حاشیه‌ی شهر کرج وجود دارند.

مطالب مرتبط: راهنمای استخدام کرج

وجود این شهرک‌های صنعتی فرصت‌های متعددی برای استخدام کارگر در کارخانه های کرج فرآهم آورده است. خیلی از این کارگران در شرکت‌های داروسازی مشغول به کار می‌شوند. برای مشاهده‌ی آگهی‌های کار در کرج می‌توانید به سایت استخدام جاب ویژن مراجعه کنید.

منبع

سالنامه‌ی اطلاعات آماری کشور

دسته بندی :
استخدام کرج
بدون دیدگاه