چگونه تصمیم‌ها و اهداف‌مان برای سال نو را واقعاً عملی کنیم؟‍

نوشته شده توسط جاب ویژن
زمان مطالعه: 2دقیقه
چگونه تصمیم‌ها و اهداف‌مان برای سال نو را واقعاً عملی کنیم؟‍

سال 1398 در پیش است و اغلب ما تلاش می‌کنیم در این سال نو تصمیم‌های جدیدی برای زندگی خود بگیریم؛ اما اگر صادقانه صحبت کنیم، احتمالاً همه این تصمیم‌ها را در اردیبهشت‌ماه فراموش می‌کنیم. در این نوشته سعی داریم استراتژی‌هایی را معرفی کنیم که به کمک آنها قادر خواهیم بود تصمیم‌هایمان را برای سال پیش‌رو عملی سازیم و به اهدافی که مد نظرمان هستند دست یابیم.

بر روی یک تصمیم تمرکز کنید.

یکی از نخستین اشتباهاتی که افراد انجام می‌دهند این است که تصمیم‌های زیادی برای سال جدید می‌گیرند. هر چه ذهن شما با مسائل کمتری درگیر باشد، بهتر عمل می‌کند و در نتیجه بهتر می‌توانید انگیزه خود را روی یک تصمیم متمرکز کنید.

از دوستان کمک بگیرید تا شما را مسئولیت‌پذیر کنند.

داشتن یک رفیق مسئولیت‌پذیر، یک روش قدیمی اما آزموده شده برای ضمانت اجرایی تصمیم‌ها محسوب می‌شود. کافی است اهداف خودتان را به چند نفر از اعضای نزدیک فامیل و دوستانی که با آن‌ها صمیمی هستید بگویید تا شما را در مسیر صحیح نگه‌دارند.

اهداف کاملاً مشخصی داشته باشید.

تصمیم‌هایی که برای سال نو گرفته می‌شوند، اغلب بسیار بزرگ و کلی هستند و رسیدن به آن‌ها کار دشواری است. هر چه هدفی که انتخاب می‌شود مشخص‌تر باشد، رسیدن به آن آسان‌تر خواهد بود.

قبل از تصمیم‌گیری جدی، یکبار خود را بیازمایید.

همه‌ی تصمیم‌هایی که به ذهنمان می‌رسند، لزوماً تصمیم‌های خوبی نیستند، پس لازم نیست در صورتی که متوجه شدیم یک هدف مناسب ما نیست، روی آن پافشاری کنیم. می‌توانیم به خودمان یک فرصت آزمایشی 3۰ روزه بدهیم و هدف انتخاب‌شده را به دقت بررسی کنیم.

پیشرفت خود را به دقت اندازه‌گیری کنید.

اگر اهداف دقیقی تعیین‌شده باشند، در این صورت دریافت انگیزه مثبت کار آسانی خواهد بود. هر زمان که به یکی از اهداف تعیین‌شده دست پیدا می‌کنید، هرچند یک هدف روزانه باشد، آن را در یک چک‌لیست یا تقویم علامت‌گذاری کنید.

نتیجه نهایی را تصور کنید.

نویسنده مشهوری گفته است: «بر روی هویج تمرکز کنید، نه چماق». معنی این حرف این است که اگر در حفظ انگیزه خود برای پیگیری اهداف مشکل دارید، باید به منافعی فکر کنید که از رسیدن به هدف می‌برید. تفکر مثبت یک چیز بدیهی به نظر می‌رسد، اما زمانی که در میانه یک چالش قرار دارید، ممکن است دشوار باشد.

هم‌اینک آغاز کنید.

صبر نکنید! همین الان که مشغول خواندن این متن هستید، چه سال نو آغاز شده باشد، یا نشده باشد، تصمیم‌های خود را بگیرید و تلاش را آغاز کنید. می‌توانید با تغییرات کوچک، خود را برای یک هدف بزرگ آماده کنید. به این ترتیب برای رسیدن به اهدافتان یک گام نزدیک‌تر شده‌اید. هیچ دلیلی برای اینکه تلاشمان را به 1 فروردین موکول کنیم، وجود ندارد. پس با دوستان مسئولیت‌پذیرتان تماس بگیرید، اهداف تدریجی خود را یادداشت کنید و تصمیم بزرگی که گرفته‌اید را عملی کنید.

منبع: سایت فرادرس

دسته بندی :
زندگی شغلی بهتر
بدون دیدگاه