چطور با یک رئیس بد کار کنیم؟

نوشته شده توسط جاب ویژن
زمان مطالعه: 4دقیقه
چطور با یک رئیس بد کار کنیم؟

هیچ چیز در محیط کار مخرب‌تر از یک رئیس بدقلق نیست، به ویژه اگر بعد از فرآیند استخدام متوجه این موضوع شوید. امیدواریم بیشتر با کارفرماهای شایسته، قابل اعتماد و محترم کار کنید، با این حال هر کارمندی در دوران کاری خود برای یک بار هم که شده رئیسی بد را تجربه می‌کند.

کارمندان، رئیسی را دوست دارند که با سبک مدیریتی مناسب شرایط کاری را سازماندهی کند و درک درستی از تئوری‌های مدیریتی منسجم داشته باشد. اما به نظرتان در مواجه با رئیس‌های بدقلق چه کاری از دست کارمندان برمی‌آید؟

در این مطلب قصد داریم درباره تکنیک‌های مواجه با کارفرمای بد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چطور با یک رئیس بد کار کنیم؟

یکی از مهمترین و البته سخت‌ترین مسائل در محیط کار، داشتن ارتباطی سازنده با مدیر یا رئیس شرکت است. یک رئیس بد چشم‌هایش را به روی نارضایتی و اعتراضات کارکنان شرکت می‌بندد. او قلدر، مزاحم، به شدت کنترل‌کننده، ترسو و خرده‌گیر است. برای کارهای مفیدی که در شرکت انجام می‌دهید هیچ وقت بازخوردهای مثبت به شما ارائه نمی‌کند. همیشه هم جلساتی که با شما برنامه‌ریزی کرده را به سادگی از دست می‌دهد.

در ادامه ایده‌هایی را برای مقابله با رئیس بد معرفی می‌کنیم.

یک رئیس بد؟!

آیا واقعا رییس من بد است

قبل از اینکه ادامه مطلب را بخوانید باید مطمئن شوید که رئیس شما یک کارفرمای بد و بدقلق است. او واقعا سخت‌گیر است یا رفتار و کارهای شما باعث شده تا چنین واکنش‌هایی را از خود نشان دهد؟ برای چند روزی رئیستان را زیر نظر بگیرید. مراعات حال او را بکنید. همینطور تا جای ممکن در کارهایتان کوشا باشید. آیا واقعا او مقصر است یا دلایل دیگری برای بدرفتاری‌هایش وجود دارد؟

انگیزه مدیرتان را مشخص کنید.

مدیر بدقلق

دانستن اینکه چرا مدیرتان به برخی از موضوعات و مطالب اهمیت می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا سبک مدیریتی او را شناسایی کنید. اگر نحوه‌ی رفتار و قوانین رئیستان کاملا غیرقابل درک و خارج از کنترل است، سعی کنید تا انگیزه‌های پنهان او را پیدا کنید. شاید واقعا برای مدیرتان مهم نیست مدت زمان ناهارتان چه قدر است، بلکه او به طرز نگاه شما و سایر کارکنان به مافوق‌شان اهمیت می‌دهد یا نگران کم‌کاری شما است.

اجازه ندهید روی روند کاری شما اثر منفی بگذارد.

اجازه ندهید رئیس بد روی شما تاثیر بگذارد

مهم نیست که رئیستان تا چه اندازه بدرفتار و بدقلق است، اجازه ندهید روی کارتان اثر بگذارد. شما باید تلاش کنید تا در صلح با سایر اعضای تیم و مدیران کار کنید و شغلتان را حفظ نمایید. با کم‌کاری و بی‌توجهی به پروژه‌های در حال اجرا یا گرفتن مرخصی‌های غیرمجاز و پیاپی نمی‌توانید با رئیس بد مقابله کنید. این کارتان تنها بهانه‌های بیشتری برای بدقلقی‌های او فراهم می‌کند.

همیشه یک قدم جلوتر باشید.

راه های مقابله با یک رئیس بدقلق

به خصوص زمانی که با یک رئیس بدقلق و جزئی‌نگر سروکار دارید، بهتر است همیشه یک قدم از او جلوتر باشید. وظایف و مسئولیت‌هایتان را با نهایت دقت و موشکافانه انجام دهید. انتظارات رئیستان را از قبل پیش‌بینی کنید و برای آن‌ها راه حل‌های مناسب ارائه دهید. کاری کنید که نیازی به یادآوری مدیر یا رئیستان برای تکمیل فرایندهای کاری وجود نداشته باشد.

مرزهایتان را تعیین کنید.

راه های کنار آمدن با یک رئیس بد

وقتی با کسی کار می‌کنید که هیچ حد و مرز و قانون مشخصی ندارد به این معنی است که باید خودتان مرزها را تعیین کنید. یکی از چالش‌های برخورد با رئیس بد این است که به صورت پیاپی رفتارهای ناخوشایندی را به نمایش می‌گذارد. یک ضرب المثل قدیمی در این باره می‌گوید: «نرده‌های خوب، همسایه‌های خوب می‌سازد». بنابراین وقتی کسی را دوست ندارید و ناچارید رفتارهای ناخوشایندش را ببینید، باید یاد بگیرید تنها روی کار خودتان تمرکز کنید. همینطور تا حد امکان فاصله‌تان را با او حفظ کنید.

قضاوت نکنید.

تکنیک‌های کنارآمدن با رئیس بدقلق

رئیستان هم مانند شما یک فرد عادی است. داشتن پست ریاست باعث نمی‌شود تا او فردی فوق‌العاده و بدون عیب و نقص باشد. او راه حل تمامی مشکلات را نمی‌داند. همینطور می‌تواند مانند سایرین اشتباه کند. اما چون در جایگاه بالاتری (از نظر شغلی) قرار دارد اشتباهاتش بیشتر به چشم می‌آیند و تاثیرات عمیق‌تری بر جای می‌گذارند. نیازی نیست یک رئیس بدقلق و بی‌کفایت را درک کنید. اما به سادگی می‌توانید دست از قضاوت کردن او بردارید.

مثل یک رهبر عمل کنید.

چطور با مدیر بد کار کنیم

در مواجه با یک رئیس بد و بی‌کفایت بهتر است برخی از تصمیمات را به تنهایی مدیریت کنید. اگر محدوده اختیارات و وظایف خود را به خوبی بشناسید به راحتی از عهده این کار برمی‌آیید. کارمندانی که این روش را در پیش می‌گیرند در بین سایر کارکنان به عنوان یک رهبر غیررسمی شناخته می‌شوند. مدیریت شرکت هم با وجود اینکه رهبری مستقیم شما را نمی‌بینید اما مطمئنا ابتکار عمل شما را به خوبی درک خواهد کرد. البته یادتان باشد طوری رفتار نکنید که رئیستان احساس خطر کند یا فکر کند که قدرتش تضعیف شده است.

محرک‌ها را بشناسید.

اگر رئیس شرکت دارای مشکلات مدیریتی و عصبانیت‌های غیرمعمول است، در قدم اول دلیل رفتارش را شناسایی کرده و در مرحله بعد از انجام آن‌ها اجتناب کنید. به عنوان مثال اگر سردبیر شرکت از به کار بردن منابع نادرست عصبانی می‌شود، دفعات بازبینی و یادداشت‌برداری‌های خود را چند برابر کنید تا چنین اشتباهی تکرار نشود.

اگر رئیس شرکت از تأخیر کارکنان و آمدن آن‌ها بعد از ساعت 8 صبح عصبانی می‌شود؛ برنامه روزانه‌تان را طوری تنظیم کنید که ساعت 7 و 45 دقیقه صبح در شرکت حاضر باشید.

حرف آخر

در یک محیط کاری ایده‌آل، کارمندان توسط کارفرماهایی فوق‌العاده استخدام می‌شوند که به پیشرفت و موفقیت آن‌ها اهمیت می‌دهند. با چنین کارفرماهایی، کارمندان احساس می‌کنند که بسیار ارزشمند هستند و توانایی بالایی برای تبدیل شدن به عنصری مهم در زمینه کاری خود دارند.

اما متأسفانه همیشه محیط کاری اینطور نیست. گاهی شخصی که برای او کار می‌کنید بسیار ایرادگیر، دارای مشکلات مدیریتی، عصبی، قلدر و بی‌توجه است. با این حال باید بتوانید در این محیط به خوبی کار کنید. قبل از هر چیز مطمئن شوید که واقعا با یک رئیس بد مواجه هستید. انگیزه‌ها و خواسته‌های رئیس خود را مشخص کنید و اجازه ندهید روی روند کاری‌تان اثر بگذارد. همینطور تلاش کنید همیشه یک قدم از او جلوتر باشید تا بهانه‌ای برای ناراحت کردنتان نداشته باشد.

منابع:

دسته بندی :
محیط کار
بدون دیدگاه