جاب‌ویژن برای کاهش ارسال رزومه‌های غیرمنطبق چه راه‌حلی دارد؟

نوشته شده توسط جاب ویژن
زمان مطالعه: 2دقیقه
جاب‌ویژن برای کاهش ارسال رزومه‌های غیرمنطبق چه راه‌حلی دارد؟

با توجه به تمام آنچه که درمورد پیامدهای منفی ارسال رزومه غیرمنطبق گفته شد و با توجه به اهمیت این موضوع، جاب ویژن تمهیداتی در نظر گرفته تا این معضل تا حد امکان برطرف شود. به برخی از این تمهیدات در ادامه اشاره می شود.

  1. هر کارجو پس از تشکیل رزومه برای اولین بار در سایت، ایمیلی با موضوع رفتار حرفه‌ای که حاوی نکات و توصیه‌های لازم برای ارسال رزومه است، دریافت می‌کند. با رعایت این نکات، ارسال رزومه به‌صورت حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تر صورت خواهد گرفت.
  2.  سیستم هوشمند انطباق به‌عنوان ابداعی از جاب ویژن، نشان‌دهنده آن است که رزومه هر فرد تا چه اندازه با شاخص‌های مهم مدنظر کارفرما برای استخدام نیروی مورد نظرش مطابقت دارد. جالب است بدانید که این شاخص‌ها توسط خود کارفرمایان مشخص شده و حتی وزن آن‌ها توسط مدیران استخدام تعیین شده است.
    نمره انطباق پس از تکمیل رزومه هر فرد، در کنار هر موقعیت شغلی اطلاع رسانی می‌شود و هر کارجو بهتر است برای موقعیت‌هایی رزومه ارسال کند که با توانمندی‌های او سازگار است. پیشنهاد جاب ویژن آنست که تنها برای موقعیت‌هایی رزومه ارسال کنید که حداقل 60% با شما انطباق داشته باشد.
  3.  کارجویان در صفحه‌ی جستجوی فرصت‌های شغلی به صورت پیش فرض، فرصت‌هایی را مشاهده می‌کنند که دارای بالاترین انطباق با رزومه و توانمندی‌های آن‌ها بوده و در عین حال جزو علاقه مندی‌های آن‌ها نیز می باشد. این موضوع سبب میشود کارجویان بیشتر توجه خود را معطوف به موقعیت‌های شغلی مرتبط با خود نمایند نه همه موقعیت‌های شغلی.
  4.  ویژگی موثر دیگری که در جاب‌ویژن وجود دارد، آن است که گزینه ارسال رزومه در صفحه مشاهده جزئیات فرصت‌های شغلی قرار داده شده است تا کارجو پس از مطالعه شرح شغل و شرایط احراز نسبت به ارسال رزومه اقدام نماید و نه اینکه صرفا با دیدن عنوان شغل رزومه ارسال کند.
  5.  هر زمان که کارجویی می‌خواهد رزومه خود را برای موقعیت شغلی خاصی ارسال کند، شاخص‌های مهم مدنظر کارفرما که وزن زیادی برای او دارد به کارجو یادآوری می‌شود و از او خواسته می‌شود چنانچه چنین شرایطی را ندارد به ارسال رزومه نپردازد. این موضوع به‌صورت جدی از فرستادن رزومه های غیرمرتبط جلوگیری خواهد کرد.
  6.  در جاب ویژن امکان ارسال گروهی رزومه بصورت همزمان برای تعداد زیادی از موقعیت‌های شغلی، بدون مطالعه جزئیات هر فرصت شغلی وجود ندارد؛ چرا که ما معتقدیم چنین امکانی به ارسال رزومه بی‌دقت و غیرمرتبط خواهد انجامید.
  7.  در نهایت ما به این موضوع واقف هستیم که ممکن است دلیل ارسال رزومه غیر مرتبط یک اشتباه نباشد و کارجو با آگاهی و برای دلایلی نظیر تغییر حوزه کاری و یا اعتقاد بر اینکه پتانسیل لازم برای انجام برخی موقعیت‌های شغلی هرچند غیر مرتبط را دارد، اقدام به ارسال رزومه کند. بنابراین در هر ماه به کارجویان این امکان داده شده است که تا حداکثر برای 10 موقعیت شغلی با انطباق زیر 50 درصد رزومه ارسال کنند.

 یک آمار جالب و قابل تامل

تاکنون 92% کسانی که برای فرصت های شغلی با انطباق زیر 50% رزومه ارسال کرده‌اند، توسط کارفرمایان رد شده‌اند که همین امر نشان دهنده شانس بسیار پایین رزومه ‎‌های غیرمنطبق برای دعوت و یا قبولی در مصاحبه‌های استخدامی است و از طرف دیگر نشان می‌دهد که این درصدهای انطباق می‌تواند راهنمای دقیقی برای کارجویان و کارفرمایان هنگام ارسال و یا بررسی رزومه باشد.

امیدواریم تمهیدات مختلف جاب ویژن به‌خصوص “سیستم هوشمند انطباق” به‌عنوان یک ابداع منحصربه‌فرد بتواند به بالا رفتن کیفیت رزومه‌های ارسالی توسط کارجویان کمک کرده و افراد را به سمت موقعیت‌های شغلی مناسب برای آن‌ها سوق دهد.

دسته بندی :
جاب‌ویژن
بدون دیدگاه