گزارش سراسری میزان افزایش حقوق

با مطالعه «گزارش سراسری میزان افزایش حقوق کارکنان در سال 1400»، از حقوق دریافتی افراد مشابه خود در سال جدید آگاه شوید. در این گزارش، افزایش درآمد موردنظر هر کدام از گروه‌های شغلی برای سال ۱۴۰۰ در دسته‌بندی‌های مختلف به تفصیل بررسی شده است.

افراد مشابه شما در سال 1400 چقدر حقوق می‌گیرند؟

افزایش حقوق کارمندان بخش خصوصی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما قطعا آگاهی از میزان حقوق افراد مشابه در بازار کار، یکی از مهم‌ترین عامل‌هاست.

در این گزارش، شاغلان در بیش از 50 گروه شغلی مختلف از جمله توسعه نرم افزار و برنامه نویسی، مهندسی، حسابداری و امور مالی، فروش و بازاریابی و ... می‌توانند از افزایش حقوق مدنظر افراد مشابه خود مطلع شوند. همچنین در این گزارش تاثیر جنسیت، شهر محل کار، سابقه کاری، نوع دانشگاه و... را بر میزان درآمد خواهید دید.

علاوه بر موارد ذکر شده، در گزارش سراسری حقوق و دستمزد 1400 می‌توانید بالاترین و پایین‌ترین سطوح درآمدی را مشاهده نمایید.

گزارش حقوق و دستمزد تا چه اندازه معتبر است؟

این گزارش بر مبنای اطلاعات دریافتی از چهل هزار نفر شاغل در رشته‌های مختلف به دست آمده و با روش‌های آماری، صحت‌سنجی شده است.

خواندن این گزارش به چه افرادی توصیه می‌شود؟

افراد شاغل، کسانی که در جستجوی کار در سال جدید هستند؛ مدیران منابع انسانی و کارفرمایان.

+50

+41000

بهترین زبان های برنامه نویسی برای ورود به بازار کار
تسلط به یک یا چند زبان برنامه‌نویسی از الزامات مشاغلی مثل توسعه‌دهنده‌ی وب، توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار و اپلیکیشن، مهندسی سیستم‌های کامپیوتری، ادمین پایگاه داده و دیگر مشاغل مرتبط با فناوری‌های دیجیتال و فناوری اطلاعات (IT) است. مطابق آمارها، حدود ۲۶ میلیون برنامه‌نویس فعال در سرتاسر دنیا وجود دارند و میزان استخدام برنامه نویس ها، روز‌به‌روز، در‌حال افزایش است. بسیاری از کسانی که تازه برنامه‌نویسی را شروع کرده‌اند و می‌خواهند آن را به عنوان یک حرفه، ادامه دهند، می‌پرسند که بهترین زبان برنامه نویسی برای ورود به بازار کار، کدام زبان است؟ با مطالعه مقالات مربوط به برنامه نویسی در جاب ویژن می توانید جواب سوال خود را پیدا کنید

سوالات متداول درباره‌‌ی گزارش سراسری حقوق و دستمزد

1 گزارش سراسری حقوق و دستمزد چیست؟
2 آیا گزارش حقوق و دستمزد در هر سال تغییر می‌کند؟
3 اطلاعات گزارش حقوق و دستمزد چه کاربردی دارد؟

حقوق و دستمزد

يکي از نگراني‌ها و دغدغه‌هاي کارجويان هنگام بررسي آگهي استخدام و ارسال رزومه، بحث حقوق و دستمزد است. همچنين، اطمينان از منصفانه بودن حقوق دريافتي و متناسب بودن آن با تجربيات و مهارت‌ها، چه قبل از ارسال رزومه، چه هنگام استخدام و در حين اشتغال هميشه ذهن افراد را به خود مشغول مي‌کند.

کارگران و کارمندان اين نگراني را دارند که اولاً حقوقي که دريافت مي‌کنند متناسب با سابقه کار و مهارت‌هاي تخصصي آن‌ها باشد؛ دوما مبلغ آن پاسخگوي هزينه‌هاي زندگي و معيشتي آنان باشد. دسترسي به منبعي معتبر و قابل‌اطمينان از ميزان و ميانگين درآمد در هر گروه شغلي تا حد زيادي مي‌تواند اين نگراني را برطرف کند، از گمانه‌زني و اعمال نظرات و سلايق شخصي جلوگيري کند و معيار مطمئني براي سنجش ميزان حقوق و دستمزد در اختيار نيروي کار قرار دهد.

گزارش جامع حقوق و دستمزد چگونه تهيه مي‌شود؟

جاب ويژن در راستاي ارائه خدمات بهتر به کارجويان عزيز هرسال، گزارش سراسري حقوق و دستمزد را منتشر مي‌کند. براي تهيه اين گزارش جامع از روش‌هاي متعددي استفاده مي‌شود تا آمار به‌دست‌آمده معتبرتر باشد و براي همه شاغلين قابل‌استفاده باشد.

اين گزارش براساس نظرسنجي از کارجويان و شاغلين در مورد حقوق فعلي و ميزان انتظار افزايش حقوق در سال آينده تهيه شده است و با توجه به تعداد زياد شرکت‌کنندگان در اين نظرسنجي، نتايج آن بسيار معتبر و قابل اعتماد هستند.

گزارش سراسري حقوق و دستمزد جاب ويژن به روال هميشگي در ابتداي سال جديد منتشر مي‌شود تا مرجعي مطمئن براي ارزيابي و تخمين ميزان حقوق کارگران و کارمندان در حوزه‌ها و گروه‌هاي شغلي مختلف باشد.

بازار کار موقعيت‌هاي شغلي مثل برنامه‌نويسي و دولوپر، ديجيتال مارکتينگ و گرافيک، حسابداري، مديريت منابع انساني و مشاغل مهندسي دائماً در حال تغيير و تحول هستند و اين تغييرات تأثيرات چشمگيري بر ميزان حقوق و درآمد اين افراد مي‌گذارد. دسترسي به منبعي مطمئن و به‌روز که با توجه به جديدترين تغييرات قوانين کار تهيه‌شده باشد به افزايش آگاهي شاغلين و کارفرمايان در مورد تعيين حقوق منصفانه و مناسب کمک زيادي مي‌کند.

گزارش حقوق و دستمزد جاب ويژن براي چه افرادي کاربرد دارد؟

اين گزارش براي تمامي نيروهاي فعال در چرخه کار و اقتصاد، چه کارجوياني که به دنبال موقعيت شغلي و استخدام هستند، چه شاغليني که در حال حاضر مشغول به کار هستند و چه کارفرمايان، مفيد و سودمند خواهد بود.

کارجويان مي‌توانند با اطلاع از ميانگين حقوق و درآمد در حوزه کاري خود، ديد بهتري از حداقل و حداکثر دستمزد شغل خود پيدا کنند و با آگاهي بيشتر در بين آگهي‌هاي استخدام جاب ويژن به دنبال موقعيت شغلي مناسب بگردند و رزومه کاري خود را براي آن‌ها ارسال کنند.

شاغلين نيز با مطالعه اين گزارش و نتايج آن مي‌توانند مطمئن شوند که حقوق منصفانه‌اي دريافت مي‌کنند و مبلغ دستمزدشان با سوابق کاري و تجربيات و مهارت‌هاي آنان تناسب دارد. ميانگين حقوق در هر گروه شغلي نشان مي‌دهد که افراد هم‌رده و همکار شما در اين حوزه، در سالي که گذشته چقدر حقوق گرفته‌اند و در سال جديد چه ميزان افزايش حقوق خواهند داشت. يکسان‌سازي اطلاعات حقوق به شاغلين کمک مي‌کند ارزش کاري خود را بهتر درک کنند و درخواست حقوقي منصفانه و مکفي داشته باشند. کارفرمايان محترم نيز با مطالعه گزارش سراسري حقوق و دستمزد جاب ويژن در مورد ميزان حقوق هر گروه شغلي اطلاعات بيشتري پيدا مي‌کنند و در هنگام استخدام نيروهاي جديد مي‌توانند با توجه به ميانگين درآمد در هر گروه، مبلغ دستمزدي مناسب و منصفانه به کارجويان پيشنهاد بدهند.

شکاف حقوق و دستمزد و تلاش براي کاهش آن

يکي از معضلات حال حاضر بازار کار، وجود شکاف بين حقوق و دستمزد مورد انتظار کارجويان و حقوق مدنظر کارفرمايان است. مسلما هرچقدر اين شکاف کمتر باشد به اين معناست که هر دو گروه، ديد واقع‌بينانه و درستي از ارزش و اعتبار آن موقعيت شغلي دارند و به توافق نظر و ديد مشترکي در اين باره رسيده‌اند.

يکي از اهداف جاب ويژن از انتشار اين گزارش‌هاي جامع و اطلاع‌رساني‌هاي مختلف، به حداقل رسيدن اين شکاف حقوقي و رضايت‌مندي حداکثري کارجويان و کارفرمايان از همکاري حرفه‌اي في‌مابين و افزايش بهره‌وري و کارايي شغلي در مشاغل مختلف است.

جاب ويژن در سال‌هاي گذشته، چندين گزارش سراسري در اين رابطه منتشر کرده و در حال حاضر مي‌توانيد گزارش سراسري حقوق و دستمزد سال 98 و 99 و همينطور گزارش حقوق و دستمزد سال 1400 را در همين صفحه مطالعه کنيد.

مشاهده بیشتر