لوگو جاب‌ویژن

گزارش سراسری میزان افزایش حقوق

با مطالعه «گزارش سراسری میزان افزایش حقوق کارکنان در سال 1400»، از حقوق دریافتی افراد مشابه خود در سال جدید آگاه شوید. در این گزارش، افزایش درآمد موردنظر هر کدام از گروه‌های شغلی برای سال ۱۴۰۰ در دسته‌بندی‌های مختلف به تفصیل بررسی شده است.

افراد مشابه شما در سال 1400 چقدر حقوق می‌گیرند؟

افزایش حقوق کارمندان بخش خصوصی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما قطعا آگاهی از میزان حقوق افراد مشابه در بازار کار، یکی از مهم‌ترین عامل‌هاست.

در این گزارش، شاغلان در بیش از 50 گروه شغلی مختلف از جمله توسعه نرم افزار و برنامه نویسی، مهندسی، حسابداری و امور مالی، فروش و بازاریابی و ... می‌توانند از افزایش حقوق مدنظر افراد مشابه خود مطلع شوند. همچنین در این گزارش تاثیر جنسیت، شهر محل کار، سابقه کاری، نوع دانشگاه و... را بر میزان درآمد خواهید دید.

علاوه بر موارد ذکر شده، در گزارش سراسری حقوق و دستمزد 1400 می‌توانید بالاترین و پایین‌ترین سطوح درآمدی را مشاهده نمایید.

گزارش حقوق و دستمزد تا چه اندازه معتبر است؟

این گزارش بر مبنای اطلاعات دریافتی از چهل هزار نفر شاغل در رشته‌های مختلف به دست آمده و با روش‌های آماری، صحت‌سنجی شده است.

خواندن این گزارش به چه افرادی توصیه می‌شود؟

افراد شاغل، کسانی که در جستجوی کار در سال جدید هستند؛ مدیران منابع انسانی و کارفرمایان.

+50

+41000

بهترین زبان های برنامه نویسی برای ورود به بازار کار
تسلط به یک یا چند زبان برنامه‌نویسی از الزامات مشاغلی مثل توسعه‌دهنده‌ی وب، توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار و اپلیکیشن، مهندسی سیستم‌های کامپیوتری، ادمین پایگاه داده و دیگر مشاغل مرتبط با فناوری‌های دیجیتال و فناوری اطلاعات (IT) است. مطابق آمارها، حدود ۲۶ میلیون برنامه‌نویس فعال در سرتاسر دنیا وجود دارند و میزان استخدام برنامه نویس ها، روز‌به‌روز، در‌حال افزایش است. بسیاری از کسانی که تازه برنامه‌نویسی را شروع کرده‌اند و می‌خواهند آن را به عنوان یک حرفه، ادامه دهند، می‌پرسند که بهترین زبان برنامه نویسی برای ورود به بازار کار، کدام زبان است؟ با مطالعه مقالات مربوط به برنامه نویسی در جاب ویژن می توانید جواب سوال خود را پیدا کنید

سوالات متداول درباره‌‌ی گزارش سراسری حقوق و دستمزد

1 گزارش سراسری حقوق و دستمزد چیست؟
2 آیا گزارش حقوق و دستمزد در هر سال تغییر می‌کند؟
3 اطلاعات گزارش حقوق و دستمزد چه کاربردی دارد؟

حقوق و دستمزد

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های کارجویان هنگام بررسی آگهی استخدام و ارسال رزومه، بحث حقوق و دستمزد است. همچنین، اطمینان از منصفانه بودن حقوق دریافتی و متناسب بودن آن با تجربیات و مهارت‌ها، چه قبل از ارسال رزومه، چه هنگام استخدام و در حین اشتغال همیشه ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند.

کارگران و کارمندان این نگرانی را دارند که اولاً حقوقی که دریافت می‌کنند متناسب با سابقه کار و مهارت‌های تخصصی آن‌ها باشد؛ دوما مبلغ آن پاسخگوی هزینه‌های زندگی و معیشتی آنان باشد. دسترسی به منبعی معتبر و قابل‌اطمینان از میزان و میانگین درآمد در هر گروه شغلی تا حد زیادی می‌تواند این نگرانی را برطرف کند، از گمانه‌زنی و اعمال نظرات و سلایق شخصی جلوگیری کند و معیار مطمئنی برای سنجش میزان حقوق و دستمزد در اختیار نیروی کار قرار دهد.

گزارش جامع حقوق و دستمزد چگونه تهیه می‌شود؟

جاب ویژن در راستای ارائه خدمات بهتر به کارجویان عزیز هرسال، گزارش سراسری حقوق و دستمزد را منتشر می‌کند. برای تهیه این گزارش جامع از روش‌های متعددی استفاده می‌شود تا آمار به‌دست‌آمده معتبرتر باشد و برای همه شاغلین قابل‌استفاده باشد.

این گزارش براساس نظرسنجی از کارجویان و شاغلین در مورد حقوق فعلی و میزان انتظار افزایش حقوق در سال آینده تهیه شده است و با توجه به تعداد زیاد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، نتایج آن بسیار معتبر و قابل اعتماد هستند.

گزارش سراسری حقوق و دستمزد جاب ویژن به روال همیشگی در ابتدای سال جدید منتشر می‌شود تا مرجعی مطمئن برای ارزیابی و تخمین میزان حقوق کارگران و کارمندان در حوزه‌ها و گروه‌های شغلی مختلف باشد.

بازار کار موقعیت‌های شغلی مثل برنامه‌نویسی و دولوپر، دیجیتال مارکتینگ و گرافیک، حسابداری، مدیریت منابع انسانی و مشاغل مهندسی دائماً در حال تغییر و تحول هستند و این تغییرات تأثیرات چشمگیری بر میزان حقوق و درآمد این افراد می‌گذارد. دسترسی به منبعی مطمئن و به‌روز که با توجه به جدیدترین تغییرات قوانین کار تهیه‌شده باشد به افزایش آگاهی شاغلین و کارفرمایان در مورد تعیین حقوق منصفانه و مناسب کمک زیادی می‌کند.

گزارش حقوق و دستمزد جاب ویژن برای چه افرادی کاربرد دارد؟

این گزارش برای تمامی نیروهای فعال در چرخه کار و اقتصاد، چه کارجویانی که به دنبال موقعیت شغلی و استخدام هستند، چه شاغلینی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و چه کارفرمایان، مفید و سودمند خواهد بود.

کارجویان می‌توانند با اطلاع از میانگین حقوق و درآمد در حوزه کاری خود، دید بهتری از حداقل و حداکثر دستمزد شغل خود پیدا کنند و با آگاهی بیشتر در بین آگهی‌های استخدام جاب ویژن به دنبال موقعیت شغلی مناسب بگردند و رزومه کاری خود را برای آن‌ها ارسال کنند.

شاغلین نیز با مطالعه این گزارش و نتایج آن می‌توانند مطمئن شوند که حقوق منصفانه‌ای دریافت می‌کنند و مبلغ دستمزدشان با سوابق کاری و تجربیات و مهارت‌های آنان تناسب دارد. میانگین حقوق در هر گروه شغلی نشان می‌دهد که افراد هم‌رده و همکار شما در این حوزه، در سالی که گذشته چقدر حقوق گرفته‌اند و در سال جدید چه میزان افزایش حقوق خواهند داشت. یکسان‌سازی اطلاعات حقوق به شاغلین کمک می‌کند ارزش کاری خود را بهتر درک کنند و درخواست حقوقی منصفانه و مکفی داشته باشند. کارفرمایان محترم نیز با مطالعه گزارش سراسری حقوق و دستمزد جاب ویژن در مورد میزان حقوق هر گروه شغلی اطلاعات بیشتری پیدا می‌کنند و در هنگام استخدام نیروهای جدید می‌توانند با توجه به میانگین درآمد در هر گروه، مبلغ دستمزدی مناسب و منصفانه به کارجویان پیشنهاد بدهند.

شکاف حقوق و دستمزد و تلاش برای کاهش آن

یکی از معضلات حال حاضر بازار کار، وجود شکاف بین حقوق و دستمزد مورد انتظار کارجویان و حقوق مدنظر کارفرمایان است. مسلما هرچقدر این شکاف کمتر باشد به این معناست که هر دو گروه، دید واقع‌بینانه و درستی از ارزش و اعتبار آن موقعیت شغلی دارند و به توافق نظر و دید مشترکی در این باره رسیده‌اند.

یکی از اهداف جاب ویژن از انتشار این گزارش‌های جامع و اطلاع‌رسانی‌های مختلف، به حداقل رسیدن این شکاف حقوقی و رضایت‌مندی حداکثری کارجویان و کارفرمایان از همکاری حرفه‌ای فی‌مابین و افزایش بهره‌وری و کارایی شغلی در مشاغل مختلف است.

جاب ویژن در سال‌های گذشته، چندین گزارش سراسری در این رابطه منتشر کرده و در حال حاضر می‌توانید گزارش سراسری حقوق و دستمزد سال 98 و 99 و همینطور گزارش حقوق و دستمزد سال 1400 را در همین صفحه مطالعه کنید.

مشاهده بیشتر