استخدام‌های دولتی و سراسری

جاب ویژن به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی فرصت‌های استخدام سراسری، شما را از بررسی روزانه ده‌ها سایت بی‌نیاز می‌کند. در این صفحه آخرین فرصت‌های استخدام سراسری و دولتی به‌طور مرتب به‌روزرسانی و منتشر می‌شوند.

سازمان‌های در حال استخدام

1- از سازمان

سازمان هایی که در حال حاضر آگهی استخدام فعال ندارند

(این سازمان‌ها به صورت مرتب رصد می‌شوند و در صورت داشتن آگهی استخدام
فعال، در همین صفحه اطلاع رسانی خواهند شد.)

1- از سازمان

آگهی‌های سراسری در جریان

0

فرصت شغلی فعال در جاب ویژن

سوالات متداول درباره استخدام سراسری

1 چرا از سایت جاب ویژن برای پیدا کردن آگهی‌های استخدام دولتی استفاده کنم؟
2 آیا آگهی‌های استخدام شرکت‌های پتروشیمی دولتی‌، در سایت کاریابی جاب ویژن منتشر می‌شوند؟
3 چگونه می‌توانم در سریع‌ترین زمان ممکن از آگهی‌های استخدام دولتی مطلع شوم؟

آگهی استخدام دولتی جدید؛ اطلاع از جدیدترین استخدامهای دولتی و سراسری

در این صفحه از سایت استخدامی جاب ویژن، می‌توانید جدیدترین استخدامهای دولتی و سراسری در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را پیدا کنید. برای جذب و استخدام در شرکتهای دولتی، بانک‌ها و سازمان‌هایی مانند سازمان بیمه تامین اجتماعی، باید از جدیدترین آگهی‌های استخدام دولتی اطلاع داشته باشید.

همچنین آگاهی از شرایط استخدام دولتی، برای ثبت‌نام و شرکت در آزمونهای استخدامی نهادهایی مانند بانک‌ها و شرکتهای دولتی ضروری است. به همین دلیل در ادامه این متن، به معرفی برخی از مهم‌ترین شرایط استخدامی دستگاه‌های دولتی می‌پردازیم. همچنین با نگاهی به محبوب‌ترین استخدامهای دولتی و سراسری،‌ برخی از فرصت‌های شغلی موردنیاز بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی را معرفی خواهیم نمود.

استخدامهای دولتی و سراسری

هر نهاد، سازمان یا شرکت دولتی بر اساس نیازسنجی‌هایی که از منابع انسانی موردنیاز خود انجام می‌دهد، ممکن است در طول سال اقدام به انتشار فراخوان استخدام سراسری یا منطقه‌ای نماید. به همین دلیل ممکن است تنها گروه خاصی از نیروهای کاری که بومی یک منطقه هستند، موردتوجه شرکت‌های دولتی و سازمان‌هایی مانند سازمان تامین اجتماعی، بانک ملی و بانک ملت قرار گیرند.

برخی از آگهی‌های استخدام دولتی برای خانم ها و برخی دیگر، ویژه ‌آقایان کارجو هستند. همچنین در برخی از مواقع، فرآیند جذب و استخدام دولتی بدون آزمون استخدامی و تنها با برگزاری مصاحبه شغلی خواهد بود. این در حالی است که برخی از استخدامهای دولتی و سراسری در ارتباط با استخدام دیپلم دولتی و برخی دیگر، در ارتباط با استخدام مراکز دولتی با مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس یا دکتری هستند.

ازآنجایی‌که مرجع واحدی به‌نام کانال استخدام دولتی در کشور وجود ندارد، ممکن است اخبار استخدامهای دولتی و سراسری از طریق منابع و سایت‌های مختلفی در اختیار کارجویان قرار گیرد. به‌عنوان‌مثال سایت سازمان سنجش آموزش کشور، یکی از مراجع منتشرکننده آگهی‌های استخدام کشوری و سراسری است.

بااین‌حال شما می‌توانید با پیگیری اخبار استخدام دولتی جدید از طریق همین صفحه از سایت کاریابی جاب ویژن، از فراخوان استخدام شرکتهای دولتی و زمان آزمونهای استخدامی در کشور مطلع شوید. به شکلی که با دریافت جدیدترین آگهی‌های استخدام پیمانی و رسمی از طریق همین صفحه، می‌توانید به سامانه استخدام دولتی مورداشاره در آگهی‌های استخدامی مراجعه کرده و روند استخدامی را طی نمایید.

در ادامه این متن ضمن معرفی برخی از دستگاه‌‌های دولتی محبوب در حوزه جذب و استخدام در سال 1403، به مهم‌ترین شرایط استخدامی شرکتهای دولتی در کشور نگاهی خواهیم انداخت.

آگهی‌ استخدام شرکتهای دولتی در سال 1403

فراخوان استخدام شرکتهای دولتی فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، معمولا جزء جذاب‌ترین اخبار استخدامی امروز دولتی هستند. شرکت‌هایی مانند پتروشیمی خراسان و پتروشیمی شازند، جزء شرکت‌های دولتی محبوبی هستند که روند استخدام سراسری خود را در سال جدید پیگیری می‌کنند. از دیگر شرکتهای دولتی که ممکن است در سال 1403 اقدام به جذب نیرو و استخدامهای سراسری نمایند، می‌توان به شرکت‌های زیر اشاره نمود:

 • نفت بهران
 • پتروشیمی تبریز
 • شرکت پتروشیمی ایلام
 • پتروشیمی جم
 • پالایش نفت تهران
 • شرکت ملی گاز ایران

فراخوان استخدام سازمان تامین اجتماعی

به دنبال تصویب اولین قانون استخدام کشوری در سال 1301، ‌نهادی به نام سازمان تامین اجتماعی در ایران ایجاد گردید. سازمان تامین اجتماعی را می‌توان مهم‌ترین سازمانی در ایران دانست که در حوزه بیمه اجتماعی و بازنشستگی فعالیت دارد. در حقیقت این سازمان بیمه‌گر با پوشش ریسک‌های اقتصادی نیروهای کاری، وظیفه پوشش بیمه‌ای کارگران و صاحبان مشاغل آزاد را بر عهده دارد.

خوب است بدانید که سازمان تامین اجتماعی یکی از سازمان‌هایی است که در سال گذشته، اقدام به انتشار آگهی استخدام سراسری کرده است. به شکلی که جذب و استخدام داوطلبان در این نهاد بیمه‌گر، از طریق برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی انجام گردید.

از شرایط اختصاصی برای استخدام در سازمان تامین اجتماعی، می‌توان به مواردی مانند «ارائه مدرک تحصیلی معتبر مطابق با رشته تحصیلی موردنیاز سازمان» و «ارائه تعهد خدمتی برای فعالیت در شهر موردتقاضا در آزمون استخدامی» اشاره کرد.

آگهی استخدام دولتی: استخدام بانک‌ها

یکی دیگر از انواع استخدامهای سراسری و دولتی در سال 1403، در ارتباط با استخدام بانک‌ها است. شما می‌توانید فراخوان استخدام مرتبط با بانک‌های مختلف ازجمله بانک ملت، بانک ملی، بانک صادرات و بانک سینا را در همین صفحه از سایت کاریابی جاب ویژن مشاهده کنید. از فرصت‌های شغلی موردنیاز بانک‌های مختلف، می‌توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

 • شغل بانکدار
 • متخصص پایگاه داده
 • برنامه‌نویس
 • کارشناس انفورماتیک
 • کارشناس امور حقوقی
 • شغل منشی یا مسئول دفتر
 • حراست و نگهبان
 • کارشناس فنی تأسیسات
 • شغل کارشناس امور ارزی
 • مدیر شعبه

همچنین بانک‌هایی مانند بانک ملت در فراخوان استخدام سراسری، به رشته‌های تحصیلی موردنظر خود اشاره می‌کنند. از رشته‌های تحصیلی موردنیاز بانک‌ها، می‌توان به رشته‌های حقوق، روان‌شناسی، علوم ارتباطات، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر،‌ مهندسی فناوری اطلاعات، آمار، اقتصاد، حسابداری، مدیریت بازرگانی، ریاضی و مهندسی صنایع اشاره کرد.

شرایط استخدام دولتی

شرایط شرکت در آزمونهای استخدام سراسری، از طریق فراخوان استخدامی نهاد مربوطه ابلاغ‌شده و در دسترس عموم قرار می‌گیرد. معمولا شرایط استخدام اختصاصی در شرکتهای دولتی با یکدیگر متفاوت است.

همچنین ممکن است شرایط استخدامی برای یک فرصت شغلی، متفاوت از شرایط استخدامی مورداشاره برای سایر نیازمندی‌های شغلی ابلاغ‌شده باشد. به همین دلیل در ادامه، تنها به برخی از مهم‌ترین شرایط عمومی موردتوجه برای جذب و استخدام در دستگاه‌های دولتی اشاره شده است:

 • داشتن تابعیت ایران
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مورداشاره در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به‌نظام جمهوری اسلامی ایران
 • کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی دائم برای آقایان
 • داشتن سلامت کامل جسمی و روحی برای انجام وظایف و مسئولیت‌های شغلی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن سوء‌پیشینه کیفری
 • نداشتن ممنوعیت استخدامی
 • بومی بودن در شهر موردتقاضا در آزمون استخدامی
 • نداشتن تعهد خدمتی برای فعالیت در شرکتهای دولتی

یکی دیگر از شرایط استخدامی مهم که معمولا در متن فراخوان استخدام دولتی مورداشاره قرار می‌گیرد، شرط سنی است. همچنین برای کارکنان دولت که به شکل رسمی، آزمایشی یا پیمانی مشغول به کار هستند، معمولا ثبت‌نام و شرکت کردن در آزمون ممنوع خواهد بود. این در حالی است که بسیاری از شرکتهای دولتی برای جذب و استخدام داوطلبان، به شرط حداقل معدل در آخرین مدرک تحصیلی اشاره می‌کنند.

مشاهده بیشتر toggle